Archiv článků

Muži vyhráli v Olomouci

image|rcz_logo.png##aRight#|0Ve 5.kole I.ligyragby se na státní svátek 28.10.2012 dočkali muži RC Zlín konečněprvního vítězství v soutěži. Podařilo se jim zdolat RC Olomoucna jejich hřišti.

RC Olomouc – RC Zlín 8:32 (3:15).

RC Zlín měl na soupisce 21 hráčů, k samotnému utkání jichvšak nastoupilo jen 20, když se již při rozcvičení zranilMirek Jančí.

 Utkání jsme začali aktivně a první čtvrthodinu jsmeolomoucké hráče prakticky nepustili na naši polovinu. Bodově jsmese však nemohli prosadit, protože jsme udělali velmi mnohotechnických chyb, buď předhozů při zpracování vlastních přihráveknebo vypadnutí míče při olomouckých skládkách. Tak snadno nemůžemepřicházet o vlastní míče! V 18´ se Olomouc dostala také donaší obranné 22m a po našem složení bez míče také proměnilanařízený trestný kop přímo proti háčku – 3:0.

Ve 20´ jsme měli podobnou možnost i my, ale VašekTalaš branku minul. Naše převaha však trvala a ve 23´ jsmevyhráli aut Olomouce, založili ruck a po dvou přihrávkách proskočildo brankoviště „veterán“ Ota Hejmala st. Škoda, žeani nyní neproměnil svůj kop po pětce V.Talaš –3:5.

Za dalších pět minut ve 28´ jsme hráli opět na soupeřověpolovině a po několika ruckách si naběhl na přihrávku DušanKrajčovič a po zavřené straně se vyhnul soupeřům a položilaž pod háčko. Kop po pětce Vašek Talaš proměnil –3:12.

V těchto fázích utkání jsme hráli docela slušně –v obraně jsme včas vybíhali proti soupeři s míčem,v případě potřeby zdvojovali skládku, takže se soupeř nedostalk vážnějšímu ohrožení našeho brankoviště a mnohdy přitom hrálve skrumážích proti pravidlům. V 36´ po nařízení trestnéhokopu za takový přestupek, chtěli naši rychle rozehrát míč,v čemž jim zabránil jeden z olomouckých hráčů. Obdržel zato žlutou kartu znamenající vyloučení na 10 minut. Kop na bránuproměnil Vašek Talaš – 3:15.

Po zahájení druhého poločasu jsme zase, podobně jakov utkání se Slovanem, nabídli soupeři svým herním výpadkemnávrat do zápasu. Přestali jsme v obraně skládat a napadatsoupeře, jako se to dařilo v 1.poločase. Ve 47´ tedyhráči Olomouce po několika svých vyhraných ruckách rozhodili míč dokřídla a položili pětku. Kop po pětce trefil jen tyčku –8:15.

Naštěstí se RC Olomouc „nerozjel“ jako před 14 dny Slovan, a takjsme jeho nápor přestáli. Naopak se nám podařilo zatlačit olomoucképřed jejich brankoviště a vše směřovalo k naší pětce. Alemísto rozehrání do přečíslení na útok, se rozhodl mladýHonza Smiřický ve snaze položit svou prvnísoutěžní pětku v kategorii mužů pro sólovou akci protipřesile, což nevedlo k úspěchu.

V 55´ se hra přenesla opět na naši polovinu hřiště a ponašem odkopu z vlastní 22m následovali Zlíňáci míč, připresinku na soupeře jej získali a dvěma přihrávkami dostali nakřídlo, kde Jarda Doležel položil naši třetípětku. Z velkého úhlu kop po pětce neproměnil HonzaSmiřický – 8:20.

V 61´ přišlo asi definitivní uklidnění ve zlínských řadách,když se nám podařilo srazit osvobozující odkop Olomoucez jejich brankoviště a míč přiklepl Ota Hejmalaml. KPP proměnil Vašek Talaš – 8:27.

Ještě v 74´ se nám podařilo jednou položit po křídlestřídajícím Davidem Končákem, bez KPPV.Talaše – 8:32.

Utkání skončilo poměrem pětek 1:5 ve prospěch RC Zlín, což námzajistilo bonusový bod za položení 4 a více pětek. Nutno však říci,že proti tomuto soupeři jsme měli na to položit ještě dvě až třipětky navíc. Příležitostí jsme k tomu měli více než dost a jenvlastními technickými chybami a svým výpadkem ve hře jsme se o něpřipravili. Spokojenost je samozřejmě s výsledkem, ve výkonuvšak bylo ještě hodně rezerv, které musíme do jara odstranit.Hráčům však patří dík za bojovnost a snahu vymanit se ze stínupředchozích špatných výsledků!

Body RC Zlín: Talaš 7(2KPP, 1TK),Hejmala st. 5(P), Krajčovič5(P), Doležel 5(P), Hejmala ml.5(P), Končák 5(P).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Ulbricht, 4 Smiřický, 5Hejmala st., 6 Juřík, 7 Krajčovič, 8 Hejmala ml., 9 Adamec, 10Láník ©, 11 Szekely, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Doležel, 15L.Stoklásek.

Střídali: Kocháň, Minárik, Končák, Drábek.

Do hry nezasáhl: Pektor

Rozhodčí: D.Čech

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Toto bylo poslední podzimní utkání RC Zlín, protože los námurčil na 6.kolo I.ligy volný termín. Hráče v úterý čeká už jenperlička v podobě společného tréninku s RC Bystrcv Brně. Tento trénink povede anglický trenérAndy Chuter  působící v akademiiNewcastle Falcons. Andy totiž souhlasil s nabídkouopakované spolupráce s realizačním týmem reprezentace U18, najehož soustředění tento týden přicestoval. A své zkušenosti nabídltaké klubu RC Bystrc a na letním ragby kempu také trenérům RC Zlín.Takže taková příležitost společného tréninku Bystrce a Zlína podjeho vedením se neodmítá!

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace