Archiv článků

Muži vyhráli s Iuridicou

Naši muži odehráli v 9.kole I.ligy ragby vítězné utkánís Iuridicou Praha i se ziskem ofenzivního bonusového bodu začtyři položené pětky.

RC Zlín – ARC Iuridica Praha 34:10 (20:5)

K utkání jsme měli připravenou plnou soupisku 22 hráčů. Ikdyž stále chyběl na útokové spojce Tomáš Kotík, opět nás posílilihráči z Bystrce se střídavým startem – tentokrát byli třiNavrátil, Bielik a Tvrdý.

V  zápase jsme sice skórovali jako první hned ve druhéminutě po proměněném trestném kopu Jana Smiřického (3:0) a brzyjsme měli šanci položit i pětku, ale naopak ve 14´ položil prvnípětku utkání náš soupeř po rucku v naší 22m a rozehrání dokřídla se zpětnou finální přihrávkou - bez kopu po pětce 3:5. Ve20´ jsme však dokázali přetlačit soupeře při jeho mlýnu 5m předbrankovištěm, kde míč přiklepl Dušan Krajčovič. Kop po pětceproměnil Jan Smiřický – 10:5. Po šesti minutách jsme po sérii ruckůna útočné 22m rozhodili míč do křídla, po kterém unikl až dobrankoviště Lukáš Gregor, bez Smířova proměnění KPP 15:5. Ve 34´přidal další pětku Radek Holba po signálu v autovém vhazovánína nabíhajícího hráče do pětimetrovky a jednom rucku. Smířa kop popětce neproměnil, takže poločas skončil 20:5.

Ve 43´ získal míč při skládce Petr „Žufan“ Juřík, pokopl míč,který následovali dva naši hráči a na konci akce podruhé pokládalLukáš Gregor. Smířa proměnil KPP – 27:5. V 55´ jsme zahrálipěknou akci na polovině soupeře a po několika rychlých ruckáchrozhodili míč na pravé křídlo, kde unikl David Končák a položilnaši pátou pětku. Honza Smiřický byl úspěšný i při kopu po pětce odautové čáry – 34:5.

V 63´ zastavovali útok akademiků skládkou dva naši hráči,přičemž se nepříjemně srazili a Bobby Hodgson zůstal ležetv bezvědomí. Akce skončila pětkou Iuridicy, ale v tuchvíli už náš lékař poskytoval Bobbymu první pomoc a čekali jsme nazáchranku. Z nemocnice již máme zprávu, že Bobby má „jen“otřes mozku, přes noc zůstane na pozorování a ráno jej pustí domů.Takže přejeme úspěšnou regeneraci, Bobby!

Po tomto nepříjemném přerušení zápas pokračoval a my jsme měliještě několik šancí položit pětku, ale dvakrát vypadl našim hráčůmmíč při skoku do brankoviště. Do konce utkání se však již skórenezměnilo a RC Zlín vyhrál 34:10.

ARC Iuridica byla na utkání dobře připravena, přijelataké s plným počtem 22 hráčů a byla nepříjemným soupeřem.Přesto se nám dařilo ve standardních situacích, předevšímv mlýnech, když jsme vyhrávali i několik soupeřových.V otevřené hře jsme uspěli tak napůl, spoustu herních situacíjsme měli vyřešit lépe. Například při útoku v přečíslení mápřijít dobře načasovaná přihrávka na volného hráče a nikoli snaha„zbourat“ vše, co mi stojí v cestě, abych položil sám. Nicméněvětšinu rucků jsme si uhráli a dokázali po nich skórovat.

Další utkání čeká naše hráče na velikonoční neděli 20.4.2014v Bratislavě proti Slovanu, kde nás jistě čeká tuhý boj, vekterém však hodláme uspět.

Body RCZ: Gregor 10 (2xP), Smiřický 9 (1xTK, 3xKPP),Krajčovič, Holba, Končák po 5 (P).

Pětky 5:2.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Navrátil (Bys), 3 Kocháň, 4Smiřický, 5 Hejmala st., 6 Bielik , 7 Krajčovič ©, 8 Holba, 9Láník, 10 Hodgson, 11 Končák , 12 Řihák, 13 Prokop, 14 Gregor, 15Navrátil.

Střídali: Juřík, Minárik, Tvrdý, Pektor, Prokeš,Stoklásek M., Adamec

Trenéři: Kotík M., Chytil

Rozhodčí: P.Habrda

Fotogalerie Břeti Šťasty z utkání zde.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace