Muži vyhráli moravskou část první ligy!

V pátém kole první ligy rozhodli hráči RC Zlín o své konečnéprvní příčce. Havířov 14 Zlín 20

Cílem zlínských bylo potvrdit roli favoritasoutěže. Bohužel se to v počátku utkání nedařilo. Sice jsmezahrozili od prvních minut, vynutili si tlakem na soupeře trestnýkop, ale místo kopu na háčko se zlínští rozhodli hrát autovévhazování, kde jsme přišli o míč.

Naproti tomu domácí z prvního přiblížení sek 22 hostů úspěšně provedli dropgól a ujali sevedení 3:0. V 11. minutě potrestném kopu vedli už domácí 6:0. A aby tohonebylo málo tak další trestný kop přidali v 17.minutě, stav byl tedy 9:0 proHavířov.  Až z následného výkopu se dostáváme kmíči, Juřík probíhá středem obrany a pokládápřímo pod háčko. S kopem po pětce je to 9:7. Ve26. minutě pokládají po nesložení v útoku domácíhráči po křídle pětku a ujímají se vedení 14:7. Ve32. minutě po našem přenesení hry se dostává kmíči v útočné pozici mlynář Zemanovič a překopemposílá míč až do trojkoviště domácích, kde ho zalehává jako prvnízlínské křídlo Navrátil. Po proměněném kopuvyrovnáváme stav na 14:14. V poslední minutě sezlínští po dalším přestupku domácích ujímají vedení trestným kopem14:17.

Ve druhé půli pak završuje své galapředstavení Smiřický dalším proměněným trestnýmkopem a upravuje na konečných 14:20 pro zlínskékance.

V závěru předvedli zlínští úžasnouobrannou práci kdy i v oslabení (68. min. zraněný Juřík D.bez možnosti vystřídání) odolali atakům soupeře a ještě se dostalik možnosti bodovat.

Nedařila se nám podpora odkřídel a zadáka, kdy nám padaly míče z rukou. Kladem byly všakautová vhazování a mlýny po kterých jsme dokázali zaútočit. Musímale podotknout, že se nám vytratila lehkost při útocích a souhřeroje s útokem. Poslední utkání jsou upracované, vydřené.

Musíme znovu oživit souhru,abychom zase předváděli to krásné ragby plné pětek.