Muži vezou z Bratislavy jen jeden bod

Ani dobře odehraný první poločas a vedení o deset bodůnevedlo k výhře Zlína na Slovanu Bratislava. RC Zlín tak vezepouze bonusový bod za čtyři položené pětky.

1.RC Slovan Bratislava – RC Zlín 34:25(10:20).

RC Zlín měl v utkání k dispozici celkem 22 hráčů.

Průběh utkání:

12´ Slovan svůj aut v naší 22m rozehrál naútok, 10 a 12 provedli oběh, naši hráči si je „nepřebrali“, bylaz toho minutá skládka a první pětka utkání.S kopem po pětce – 7:0.

15´ z našeho rychle rozehraného trestnéhokopu v útočné 22m vznikl ruck, po kterém položil svou prvnípětku Petr „Žufan“ Juřík. Kop po pětce proměnilLuboš Stoklásek7:7.

22´ po našem TK 5m před soupeřovým brankovištěmpřišla přihrávka opět na Žufana, který položil podruhé. Kop popětce L.Stoklásek neproměnil –7:12.

30´ opět rychle rozehraný TK v útočné 22m,jedna přihrávka a Petr Juřík položil svou třetípětku! Opět však bez KPP L.Stokláska7:17.

33´ trestný kop Slovanu za naše přepadávánív rucku zhruba na půlící čáře rychle rozehrán a po skládcenašimi hráči, kteří nebyli v předepsané vzdálenosti –>posun TK o 10m a kop na bránu proměněn –10:17.

38´ Jan Smiřický proměnil TK na bránu z útočné22m a stanovil naše poločasové vedení – 10:20.

44´ brzo po začátku 2.poločasu Slovan položilpětku po rozehraném TK 5m před brankovištěm, když hráč prorazil třinaše připravené hráče – špatná skládka! I s KPP –17:20.

51´ po rychle rozehraném TK z půlky (!)hřiště prošel hráč Slovanu až k brankovišti, kde jsme ho sicezastavili, ale z následného rucku byla další obdržená pětka sopět proměněnou konverzí – 24:20.

56´ naše útočná akce mezi 10m a 22m Slovanu,ale přichází velmi dlouho avizovaná a čitelná přihrávkaMiry Zemanoviče vypíchnutá tříčtvrtkou soupeře apětka pod „klacky“. I s KPP – 31:20.

58´ proměněný trestný kop Slovanu na našíobranné 10m – 34:20.

59´ Žluté karty a vyloučení na 10 min. na oboustranách za vzájemnou potyčku (ze ZLL.Stoklásek)

63´ náš trestný kop z výhodné pozice na útočné22m J.Smiřický neproměnil!

68´ po rychle rozehraném TK prošel OtaHejmala ml. až do brankoviště a položil naši čtvrtoubonusovou pětku. Ale kop po pětce J.Smiřickéhoznova neúspěšný – 34:25.

V posledních deseti minutách jsme měli velmi výhodný aut 5mpřed brankovištěm, ale domluvený signál zahráli hráči špatně(nedostatečná komunikace se střídajícím hráčem) a o míč jsmepřišli.

Body RC Zlín: Juřík 15 (3P),Hejmala 5 (P), Smiřický3 (TK), L.Stoklásek 2 (KPP).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Ulbricht, 4 Smiřický, 5Brdošík, 6 Juřík, 7 Krajčovič, 8 Hejmala ml., 9 Adamec, 10L.Stoklásek, 12 Láník ©, 13 Prokop, 14 Jančí, 15 Navrátil.

Střídali: Hnilo, Doležel, Kocháň, Szekely.

Do hry nezasáhli: Warzel, Drábek, Pektor.

Rozhodčí: M.Šustek

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Utkání skončilo na pětky vyrovnaně4:4. Oproti minulým utkáním opět došlo ke zlepšenínaší hry, především první poločas byl solidní. Hráči v něm ažna výjimky dobře bránili, vytvářeli presink na soupeře a přiútocích postupovali díky nabíhajícím podporám vpřed. Nasazenoulaťku však neudrželi po celý zápas, když je rozhodily dvě rychlépětky nabuzeného soupeře na začátku 2.poločasu. Po této komplikacinaráz hráči nedokázali navázat na slušný výkon z 1.poločasu.Projevila se tak nezkušenost našeho mladého týmu… Naštěstí jsmev druhém poločase položili důležitou čtvrtou pětku znamenajícíbonusový bod. Tento jsme mohli ještě rozšířit o další, kdybychomprohráli o 7 a méně bodů. Jenže naši kopáči na bránu se příliščasto mýlili, na rozdíl od specialisty – kopáče Slovanu!

V utkání předvedl příkladný výkon nejlepší hráčZlína Petr „Žufan“ Juřík. Nejenže tradičně dobře a tvrděskládal, ale jeho chuť útočit byla korunovánahat-trickem, když v prvním poločase položiltři po sobě jdoucí pětky! Škoda, že jeho výkon nestrhlk nadstandardnímu výkonu i ostatní.

Další utkání RC Zlín – TJ Sokol Mariánské Horyse hraje v sobotu 20.10.2012 ve 14 hodin ve Zlíněna Stadionu mládeže. Bude to poslední podzimní domácí zápas, takpřijďte zlínské hráče povzbudit!