Muži v přípravě remizovali s Olomoucí

Divoký výsledek se zrodil v poslední přípravě mužů předzahájením I.ligy ragby sezóny 2012 / 2013.

RC Zlín – RC Olomouc 34:34 (17:10)

RC Zlín měl v utkání k dispozici celkem 18hráčů.  Další borci chyběli ze zdravotních, pracovních čineznámých důvodů. Ale také díky reprezentačním povinnostem senemohli zapojit dva junioři Pepa Kocháň a Honza Smiřický, kteříbyli s výběrem U18 na turnaji v Polsku. Utkání se podohodě trenérů hrálo na 4 x 20 minut.

Průběh utkání:

15´ První pětku utkání pokládá Olomouc, když znašeho překopu olomoučtí zakládají protiútok a naše obranazaznamenává jednu z mnoha minutých skládek, položení pod bránu– 0:7.

17´ již dvě minuty nato ale srážíme odkopsoupeře v jeho 22m, dostáváme olomouckého hráče pod tlak az následného vyhraného rucku pokládá MiraZemanovič. Kop po pětce proměňuje LubošStoklásek7:7.

26´ Olomouc jde z TK do vedení -7:10.

28´ opět za dvě minuty po úspěchu OL, překopáváOta Hejmala ml. po rucku na půlce hřiště míč zakřídlo soupeře do volného prostoru, LubošStoklásekVaškem Talašem vyvíjítlak na vracející se olomoucké křídlo a Vašekdopraví získaný míč pohodlně do brankoviště. Ale sám autorneproměňuje následný kop po pětce - 12:10.

33´ po rychle rozehraném TK ve 22m Olomoucevytvářejí naši hráči maul, z něhož pokládá třetí zlínskoupětku „Polda“ Horák. KPP L.Stoklásek neproměňuje –17:10.

46´ znovu naše minutá skládka ve zformovanéobraně a body Olomouce – 17:17.

55´ po sérii trestných kopů proti nám útok OLna křídlo a z přečíslení zase pětka –17:22.

59´ znova únik po křídle a čtvrtá pětkaOlomouce završuje zlínský výpadek ve špatné třetí čtvrtině  –17:27.

63´ L.Stoklásek pokládá na křídle po rychlezahraném rucku, KPP Luboš neproměnil – 22:27.

66´ opět navýšení soupeře po naší minutéskládce – 22:34.

69´ po útoku do křídla a následném rucku dává„Polda“ Horák svou 2.pětku v utkání, MiraJančí neproměňuje KPP z velkého úhlu –27:34.

70´ prakticky hned z výkopu po dobrémpříjmu M.Zemanoviče zakládáme útok a VašekTalaš kličkuje až pod háčko a pokládá také svou 2.pětku.KPP proměňuje netradiční kopáč „Polda“ Horák34:34.

Utkání skončilo na pětky 6:5, což svědčí o chuti obou týmůútočit, ale především o děravých obranách. Na naší straně jsmezaznamenali velké množství minutých skládek, což zůstává našívelkou slabinou. V tomto přípravném zápase jsme chtěli pohráčích zahrát co nejvíce signálů, což se ze začátku dařilo, alepostupně se vytrácelo s množícími se zraněními a obměnamiv sestavě. Na druhou stranu trenéry potěšila poměrněkolektivní hra, kdy zůstával míč „naživu“ a díky podpořenabíhajících hráčů jsme postupovali stále vpřed. Doufejme, žetakovou hru uplatní hráči již tuto neděli v prvním soutěžnímutkání v Přelouči.

Body RC Zlín: Horák 12 (2P,KPP),Talaš10 (2P), L.Stoklásek 7 (P,KPP),Zemanovič 5 (P).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Ulbricht, 4 Dzurus, 5Brdošík, 6 Krajčovič, 7 Láník ©, 8 Hejmala ml., 9 Adamec, 10 Jančí,11 M.Stoklásek, 12 Prokop, 13 Talaš, 14 L.Stoklásek, 15 Končák.

Střídali: Hubáček, Warzel, Drábek.

Rozhodčí: Roman Kršák, který se však zranil vprůběhu třetí čtvrtiny, a tak utkání musel dopískat trenér MartinKotík. Romanovi děkujeme a přejeme brzké uzdravení!

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil