Muži RCZ vyhráli utkání pravdy s Olomoucí

Hráči Rugby Clubu Zlín výrazně přehráli svého soupeře RC Olomouca posunuli se na 5.místo I.ligy.

RC Zlín – RC Olomouc 42:15 (27:10).

Na soupisku k utkání jsme tentokrát mohli zapsat plný počet22 hráčů. Utkání jsme začali náporem, který vyústil trestným kopemna hranici obranného 22m pásma soupeře přímo proti brance. Tentojasný kop ale Vašek Talaš neproměnil. Přinásledném výkopu z 22m udělali naši hráči při chytání míčepředhoz a v signalizované výhodě Olomoučtí po jednom ruckuzaútočili do nedostatečně rychle srovnané obrany. Svého hráčev ní neuhlídal Mira Zemanovič a po úniku setedy ve 12´ radovala z položení Olomouc. I s konverzí0:7.

Za čtyři minuty jsme alespoň snížili trestným kopem útokovkyTomáše Kotíka, který tímto zahájil svůj vydařenývýkon ozdobený celkem 17 body! Za další čtyři minuty, tedy ve 20´utkání odčinil pětkou svou předchozí chybuM.Zemanovič, když zakončil pěknou akci našeho rojepo autovém vhazování a protlačeném maulu. T.Kotíkpřidal KPP – 10:7. Ve 24´ jsme zatlačili soupeředo jejich obranného pásma a po sérii rucků položil svou pětku takéPepa Kocháň. KPP T.Kotíka neproměněn –15:7.

Ve 31´ předvedli hráči RCZ pohlednou akci, když si nabíhalivzájemně do podpory pro přihrávku a složený hráč ještě vždy včasnahrál spoluhráči. Tuto akci zakončoval DavidAdamec. KPP trefil T.Kotík jen do tyčky –20:7.

Ve 34´ potrestala Olomouc náš přestupek (křížení) úspěšným TK –20:10.

Ještě do poločasu zopakovali zlínští pěknou akci po autu –průnik, ruck a nabíhající podpora volného hráče. Na konci pokládalT.Kotík a sám prokopl branku po pětce –27:10.

Po přestávce opět přišla slabší chvilka našich a ve 46´ po autua rucku, položila Olomouc u praporku. Bez konverze –27:15. Naštěstí hráči Zlína nenechali soupeřevrátit se do hry a v 57´ po mlýnu a rucku položil pětkuMaťo Minárik. Bez KPP T.Kotíka –32:15. Za dalších deset minut po autu rojnícipostupovali maulem, po zastavení vznikl ruck a kolem něho položilsvou pětku i neúnavný tahoun a příkladný bojovník, kapitánPetr „Žufan“ Juřík. Bez KPP T.Kotíka –37:15.

Tři minuty před koncem po dalším otevřeném mlýnu (rucku) napůlce hřiště rozvinuli zlínští útok a průnikem po křídle položilT.Kotík svou druhou pětku v utkání. V.Talašz úhlu KPP neproměnil. Konečné skóre je tedy42:15.

Hráči Rugby Clubu Zlín zaslouží pochvalu opět zabojovnost, ale tentokrát také za splnění taktických pokynů –rojníci zareagovali a využili soupeřovy slabší hry v rucku akolem rucku a své útoky jsme vedli právě tudy za podporynabíhajících volných hráčů. Útočníci naopak v obranné liniiodskládali, až na pár výjimek, důrazné a šikovné útočníky Olomouce.V ofenzivě však stále nejsou útočnické signály dostatečněnebezpečné, pro soupeře jsou čitelné a ubránitelné. Stále námv útoku nefunguje postavení a hra druhé vlny.

Body RCZ: Kotík T. 17 (2P, 2KPP, TK), Zemanovič 5 (P),Kocháň 5 (P), Adamec 5 (P), Minárik 5 (P), Juřík 5(P).

Pětky: 7:2

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Kocháň, 4 Minárik,5 Hejmala st., 6 Juřík ©, 7 Holba, 8 Krajčovič, 9Adamec, 10 Kotík T., 11 Končák, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Navrátil,15 Stoklásek M.

Střídali: Bolla, Ulbricht, Hubáček, Drábek, Gregor,Jasnos

Do hry nezasáhl: Kotík M.

Trenéři: M.Kotík, D.Chytil

Rozhodčí: V.Kohout

Fotogalerie Tomáše Novosáda ze zápasu zde.

Ve zbývající části I.ligy nás čeká dvojzápass nejsilnějším týmem naší soutěže RC Bystrc. Ve středu8.5.2013 se odehraje utkání odloženého 7.kola ve Zlíně av neděli 19.5.2013 je na pořadu poslední 14.kolov Brně-Bystrci. RC Bystrc je prakticky již nyní přímýmpostupujícím do Extraligy, o čemž svědčí i jeho jarní výsledky,když poráží soupeře padesáti-, osmdesáti- i devadesátibodovýmpřídělem!

Výsledky a tabulka I.ligy viz web Havířova.