Muži RCZ odehráli se ctí utkání proti lídru I.ligy

Ve značně kombinované sestavě jen se třemi náhradníky vydolovalinaši hráči bonusový bod za položení čtyř pětek protifavoritovi.

RC Zlín – RC Brno Bystrc 27:40 (8:33).

Až osm chybějících hráčů kvůli zranění, nemoci či ze studijnícha pracovních důvodu zapříčinilo nezvyklou sestavu a jen třináhradníky na lavičce Zlína. Na útokové spojce nastoupilVašek Talaš a kapitán Petr „Žufan“Juřík nastoupil na postu tříčtvrtky. Oba však zahrálivelmi slušně.

V prvním poločase jsme tahali za kratší konec, když námsoupeř položil pět pětek, vč. čtyř kopů po pětce, my jsme položilijednou (bez KPP) a přidali 3 body z trestného kopu. Bystrc náspřehrávala především dobře organizovanou hrou roje, dvakrát jsmeneubránili protlačovaný maul po autovém vhazování. Poločasové skóretedy 8:33.

Ve druhém poločase jako by nastal „restart“ zlínského týmu,začal hrát vyrovnanou partii, brněnští začali kupit chyby a Zlínběhem dvaceti minut položili tři pětky. Skóre v tu chvíli bylo27:33. Zlínská euforie pokračovala, hráli jsme s chutí, alev 67.min. Pepa Kocháň zbytečně při naší signalizované výhoděšlápl v rucku na „neodvaleného“ soupeře. Rozhodčí za to udělilžlutou kartu a otočil TK proti nám. Vyloučení na 10 minut náspřibrzdilo a Bystrc v početní výhodě položila ještě jednupětku s konverzí.

I přes prohru zaslouží hráči RC Zlín uznání za předvedenouhru hlavně ve 2.poločase. Uhráli své standardní situace,disciplinovaně bránili a bez respektu útočili. Tato snaha přineslatýmu RCZ ofenzivní bonus za čtyři pětky.

Se stejným soupeřem odehrají muži RC Zlín i závěrečné14.kolo I.ligy. Věříme, že naši hráči zopakují dobrý výkon iv Brně na hřišti příští rok extraligové Bystrce!

Body RCZ: Talaš 8 (P,TK), Navrátil 5 (P), Jasnos 5 (P),Horák 5 (P), Pektor 4 (2KPP).

Pětky: 4:6

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Zemanovič, 4 Minárik,5 Hejmala st., 6 Kocháň, 7 Jasnos, 8 Holba, 9Adamec, 10 Talaš, 11 Pektor, 12 Juřík ©, 13 Navrátil, 14 Gregor, 15Končák

Střídali: Warzel, Krajčovič, Kotík M.

Trenéři: M.Kotík, D.Chytil

Rozhodčí: P.Habrda

Stínem utkání bylo nezaviněné zranění kolene brněnskéhoRadka Nováka, ke kterému musela být povolánazdravotnická záchranná pomoc a utkání bylo na půl hodiny přerušeno.Podle našich informací byl Radek vrtulníkem převezen do Brna naoperaci. Radku, přejeme brzké uzdravení!

Fotogalerie Tomáše Novosáda z utkání zde.