Archiv článků

Muži RCZ hráli proti společenství Břeclav/Trnava

Muži si prodloužili krátkou sezónu utkáním s kombinovanýmtýmem RC Břeclav / RC Trnava.

RC Zlín – RC Břeclav / RC Trnava 63:10 (34:0).

Sestava RC Zlín byla značně pozměněná i vzhledem k účastiněkolika hráčů na srazu širšího výběru repre U19 a U20. Prostorproto dostali jak úplní nováčci, tak i pár ragbyových veteránů.

Společenství Břeclav / Trnava pro toto utkání vzniklo hlavně zedvou důvodů: Břeclav kvůli několika zraněným nebo pracovněvytíženým hráčům nemohla přijet se samostatným týmem a slovenský RCTrnava hrající doma „jen“ sedmičkovou soutěž zatím nemá dostatekhráčů a dosud klasické XV-kové ragby nehrál. Samozřejmě to tedy proně nebylo jednoduché z hlediska souhry.

Po našich hráčích jsme chtěli hlavně implementovat do hry prvkya herní činnosti, které trénují a měli by je mít již zažité, tedyudržení míče v rucku „čištěním“ v nezbytně nutném počtuhráčů dle situace, organizace hráčů pro další fázi a postavení azapojení druhé vlny v útočné linii. Faktem je, že se nám tomoc nedařilo, snad kvůli nezvyklé sestavě, snad kvůli chutiněkterých hráčů prosadit se sólově proti slabšímu soupeři.V dobrém světle se však ukázali hlavně nedávní nováčci Matěj aLukáš (ten už pravda má za sebou i pár startů v I.lize). Jentak dál.

Výsledek není samozřejmě důležitý, dali jsme pár hezkých pětek,ale nejvíce mrzí obdržená pětka v avizované poslední akciutkání. Soupeř měl v naší 22m trestný kop, rozehrával ho protiplně zformované obraně, a přesto jsme nedokázali hráče s míčemzastavit.

Utkání bez problémů odpískal Libor Žilka.

Nyní budou hráči trénovat ve volnějším režimu, v plánumají zúčastnit se sedmičkového turnaje pořádaného právě RC Trnava,takže trénink bude zaměřen tímto směrem. Příprava na novou sezónupak začne zhruba v polovině července – vše ještě upřesníme. Nakonci srpna zajišťujeme opět krátké soustředění ve VelkýchKarlovicích, letos patrně společně s RC Olomouc.

 

Dan Chytil

 

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace