A-tým prohrál v Ostravě. Přivezl ofenzivní bonusový bod

Ostrava – Ve třetím podzimnímutkání podlehli hráči Zlína týmu Ostravy 39:26. Po bojovném výkonujsme si odvezli bonusový bod za čtyři položené pětky. Svůj druhýhattrick v sezoně zaznamenal Radek Holba.

Prvních sedmnáct minut prvního poločasu sehrálo vyrovnané utkání, hra se přesouvala ze strany na stranu, aleobranné linie obou mužstev byly neprorazitelné. Až po mlýnu pětmetrů před brankovištěm jsme neuhlídali zavřenou stranu a dostalijsme pětku. Za tři minuty se situace navlas opakovala a myprohrávali po kopu po pětce 12:0. I přes nepříznivé skóre našizvedli hlavy a srovnali se se soupeřem, dokonce měli šance nazískání bodů. Bohužel těsně před poločasem dostáváme třetí pětku ponádherné akci soupeřova útoku přes celou šíři hřiště. Poločasovýstav 17:0.

Ve druhé půlce místo toho abychom sepokusili dostat domácí pod tlak, dostáváme hned ze začátkuv rozmezí dvou minut dvě pětky a stav je 29:0. V této době(50. minuta) vystřídali Ostravští 3 hráče roje a najednou se začaloblýskat na lepší časy. Pro první pětku si doběhl důrazný Holba asnížili jsme na 29:7. Bohužel děláme další chyby a během 5 mindostáváme další pětku a trestný kop - stav 39:7. Deset minut předkoncem dává svoji druhou pětku Holba a snižujeme na 39:14. Dvěminuty před koncem dokončuje Holba svůj hattrick a snižujeme tak na39:19. V poslední akci zápasu zahráváme útok, na jehož koncipokládá pětku Kocháň a s kopem upravujeme konečné skóre na39:26.

Zápas vyhrál zaslouženě tým, který udělalméně nevynucených chyb. V první půli si domácí vybudovali náskok,který drželi až do konce. Naše nevynucené chyby byly v neudrženímíče po skládce, špatné prezentaci míče při založení rucku.V sedmdesáti procentech těchto situací jsme přišli o míče a toi po zisku čtyřiceti až padesáti metrů útokem. Nedokázali jsmetohoto získaného území vůbec využít a po takové jednoduché ztrátěmíče jsme se museli opět bránit. Přitom po celý zápas jsme sepotýkali s výbornou obrannou linií domácích, která moc chybneudělala. Bohužel když už jsme je překonali, tak zbytečně přijdemeo míč. To byl asi hlavní důvod naší prohry.