Archiv článků

Muži prohráli v Ostravě

V 11.kole I.ligy ragby nestačili muži RC Zlín svému soupeři TJSokol Mariánské Hory a vysoko prohráli.

TJ Sokol Mariánské Hory - RC Zlín 53:0 (28:0).

 

Ostravští hráči byli nebezpečnější a sebevědomější při hře nežzlínští borci a dokázali nekompromisně trestat naše chyby.V prvním poločase jsme dostali čtyři pětky a všechny čtyřiměly zárodek akce na polovině hřiště, dvě dokonce ještě na poloviněOstravy. Nejprve jsme prohráli svou standardní situaci – aut,z něhož soupeřovy rychlí útočníci pronikli až do brankoviště.Pak jsme při svém útoku vytvořili předhoz a výhodu Ostravaprotiútokem využila podruhé.

Při těchto i následných pětkách se opět projevila našeneschopnost zastavit soupeře skládkou hned při zahájení jeho akce.Jakmile se protivník rozběhne a přejde přes první obrannou linii,pak je sotva k zastavení.

Naopak naše útoky jsou ještě pomalé a čitelné a zvláště našeprotiútoky postrádaly to hlavní – podporu hráčů bez míčespoluhráči s míčem. Připadlo mi, že většina hráčů buďtak věří spoluhráči, který získá míč, že položí pětku sám -nebo nevěří vůbec, že akce může být úspěšná… Ragby je alekolektivní hra, kde všichni brání a vzápětí zase všichni útočí.Takže nosič míče musí mít vždy možnost několika řešení hernísituace za podpory spoluhráčů bez míče – a nosič by si měluvědomit, že u něho nesmí skončit útočná akce (nedá-li pětku)!K takovému pojetí hry je samozřejmě nutná dobrá fyzickákondice…!

V tomto zápase jsme ztráceli i své mlýny i auty a obdrželijsme celkem sedm pětek. Ale trenéry více mrzí právě nula na našemkontě. Věřme, že i takové prohry jsou zkušeností pro hráče dopříštích bojů. Ten nejbližší je již na státní svátek 1.5.2013 ve14h na Stadionu mládeže. Utká se RC Zlín aRC Přelouč. Přijďte naše hráče povzbudit!

Sestava RC Zlín:

1 Horák, 2 Hubáček, 3 Zemanovič, 4 Minárik, 5 Holba, 6 Juřík, 7Láník, 8 Krajčovič, 9 Adamec, 10 Kotík T., 11 Končák, 12 Talaš, 13Prokop, 14 Pektor, 15 Navrátil

Střídali: Hejmala, Gregor, Drábek, Warzel

Výsledky a tabulka I.ligy web Havířova.

 

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace