Muži prohráli s Petrovicemi

Muži RC Zlín v domácím prostředí sice potrápili RK Petrovice,ale k bodovému zisku to nestačilo a prohráli.

RC Zlín - RK Petrovice 12:32 (0:12)

V utkání jsme již v 10´ dostali pětku po nezpracovánípřekopu naším zadákem a důrazu petrovických hráčů při presinku vnaší 22m. S konverzí - 0:7. V 15´ hostépoložili podruhé po svém autu v naší 22m, následném rucku arozehrání do křídla. Konverze neúspěšná – 0:12.Pak se hra poměrně vyrovnala a do konce 1.poločasu už bodynepadly.

Ve 42´ jen těsně minul pokus o drop gól TomaKotíka branku, takže se skóre neměnilo. V 50´ se všakz rucku v útočné 22m „utrhl“ Radek Holbaa prošel přes několik hráčů Petrovic až do brankoviště ke svépětce. Konverzi proměnil Jan Smiřický – 7:12.V 54´ neproměnili petrovičtí trestný kop asi ze 30m od brankya 7m od autu. V 55´ však položili pětku z dalšího TKrozehraného na zavřenou stranu. Bez KPP – 7:17.V 60´ položil soupeř čtvrtou bonusovou pětku útokem po rucku,bez KPP – 7:22. V 71´ jsme nepokryli únik pomlýnu zhruba na polovině hřiště a obdrželi další pětku, bezkonverze – 7:27. V 77´ jsme dokázali skórovati my, po rozehrávce TK na útok položil pětku VašekTalaš. Kop po pětce neúspěšný – 12:27.V poslední minutě jsme však dostali od Petrovic další pětku podalším průniku z půlky hřiště a následním rucku ve 22m. Bezkonverze – 12:32.

RC Zlín měl v tomto utkání k dispozici plnousoupisku, ale ani to na Petrovice nestačilo. Soupeř byl u všehodřív, lépe se přizpůsobil posuzování hry rozhodčím Habrdou adokázal získat míče z našich standardních situací (auty,mlýny) a hlavně z rucků ve hře. Když k tomu přidámeněkolik minutých individuálních skládek v zárodku akcí soupeřea špatná rozhodnutí našich hráčů v určitých herních situacíchplynoucích víceméně z nezkušenosti a neznalosti pravidel,nelze se divit konečnému výsledku.

Avšak nezoufejme, potenciál v našem mužstvu máme!Na podzim jsme odehráli slušná utkání, až na totální výpadkyv Olomouci a v druhém poločase v Ostravě, chybělaněkolikrát možná jen zkušenost k výhře nebo aspoň k ziskubonusových bodů. Pokud se zlepší přístup hráčů k tréninkům acelkově k ragby, do kádru se vrátí dlouhodobě zranění hráči,jaro může být z našeho pohledu ještě zajímavé.

Body RC Zlín: Holba 5 (P),Talaš 5 (P),Smiřický2 (KPP).

Sestava ZL: 1 Bolla, 2 Zemanovič, 3 Kocháň, 4 Smiřický, 5Adamec, 6 Juřík, 7 Krajčovič  ©, 8 Holba, 9 Končák, 10 KotíkT., 11 Pektor, 12 Stoklásek M., 13 Talaš, 14 Řihák, 15 Navrátil

Střídali: Gregor, Drábek, Jasnos, Hubáček, Warzel, Beníček,Prokeš.

Rozhodčí: P.Habrda

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil