Archiv článků

Muži prohráli na Dragonu

RC Dragon Brno B – RC Zlín 40:19 (19:12)

Sestava:

Horák, Zemanovič, Láník, Smiřický, Šesták,Hubáček, Novosád, Holba (C), Hejmala, Končák, Špaček, Kocháň,Kotík, Pektor, Prokop

Střídající:

Warzel, Krajčovič, Drábek, Zaoral

 

Průběh utkání:

Hned od začátku tlačíme soupeře a po několikafázích se ujímáme v 5 min vedení 0:5. V 17 min zvyšujeme opět po našem tlaku pětkou po mlýnu soupeře a s kopem po pětce vedeme0:12. Daří se nám vyhrávat soupeřovi auty a mlýny a těžíme z toho.Roj hraje fáze a dáváme míč do útoku, který předvádí nádherné akce– bohužel chybujeme ve finálních přihrávkách a tak se nám nedařínavyšovat vedení. Časem náš tlak polevuje a nejsme schopni zklidnithru, udělat aspoň tři fáze a nachystat tak míč opět pro založeníútoku do otevřené obrany. Našich chyb (fáze provádíme v jednomhráči bez včasné podpory) však využívá soupeř kdy po zisku míčeutíká skoro přes celé hřiště a otáčí skóre na svoji stranu 3položenými pětkami. Poločas končí lépe pro domácí – 19:12.

Na začátku druhé půle dostáváme čvrtoupětku  a s kopem tak prohráváme 26:12. V 54 min dáváme potlaku pětku a snižujeme na 26:19. Potom se usidlujeme až do konceutkání na polovině soupeře, který se brání pouze odkopy. Přesto jejopět zatlačujeme k vlastnímu pětkovišti a snažíme se dát čvrtoubonusovou pětku a dosáhnout tak minimálně remízy. To se nám nakonecdaří, ale ke vší smůle rozhodčí neuznává pětku pro nepoložení míčena zem (soupeř dal pod míč prsty, což sám vůbec nechápu, pročnebyla uznána pětka). Bohužel asi z frustrace děláme chybu poobranném odkopu domácích v posledních minutách utkání. Nahrávámenešťastně do výpichu a dostáváme pětku pod háčko – 33:19. Znásledného výkopu jsme navíc nesložili hráče přijímající míč a tennám podél autu utekl a založil tak akci na jejímž konci byla opětpětka – konečný stav 40:19.

 

Body:

Novosád 2 (KPP)

Holba 5

Horák 5

Kocháň 5

 

Zhodnocení:

Velká škoda a třikrát škoda nevyužitých útoků do otevřenéobrany, kdy nedotáhneme akci díky špatné příhře, chycení míče, nebozměny směru útoku (vzdálení se od nabíhajících a podporujícíchhráčů ve směru útoku). Měli jsme auty a mlýny jak naše taksoupeřovy. Drželi jsme více míč, měli územní převahu, ale nebylijsme schopni akce dotáhnout. Chce to více spolupracovat v zakládánírucků (nemůže se stát aby tam byl pouze jeden hráč). Nemám anivelice co vytknout, byla chuť , bojovnost, srdíčko. Snad jen špatnévyhodnocení postavení křídel při odkopech soupeře, skládky arozebírání si soupeřových hráčů při bránění útoku do otevřenéhoprostoru.

Jan "Stařa" Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace