Muži – prohra v Přelouči

Vysokou porážku si odvezli muži z Přelouče v 1.koleI.ligy ragby sezóny 2012 / 2013. O vysokém výsledku rozhodl druhýpoločas.

RC Přelouč - RCZlín 55:7 (17:0).

RC Zlín měl v utkání k dispozici celkem 21 hráčů.

Průběh utkání:

Úvod z našeho pohledu vůbec nevypadal špatně, asi 8 minutjsme hráli jen na polovině Přelouče. Pak se však domácí dostalik naší 22m a hned skórovali…

po rucku na naší 22m a přes naši včassrovnanou obranu pronikl po křídle domácí hráč až do brankoviště.Bez kopu po pětce  – 5:0.

11´ náš trestný kop ve výhodné pozici, aleLuboš Stoklásek kop na bránu neproměnil.

23´ TK Přelouče za ofsajd v rucku (nášhráč sáhl do přihrávky domácí mlýnovce) kop neproměněn.

28´ rychle rozehraný TK Přelouče do útočnélinie a po přečíslení jedním hráčem pětka bez KPP –10:0.

40´ v poslední minutě 1.poločasu jsme bylipo svém autu v držení míče, ale překop MiryJančího nebyl dostatečně vysoký ani dlouhý, ale směřovalpřímo do rukou soupeře, který míč rychle rozehrál na útok a únikpřes naši rozhozenou obranu skončil pětkou pod bránu. KPP proměněn- 17:0.

44´ brzy po začátku 2.poločasu jsme ztratilisvůj mlýn a soupeř zvýšil vedení další pětkou bez KPP –22:0.

48´ v naší útočné 22m po špatné přihrávcena útokovku nakopla Přelouč míč, následováním ho získala a položiladalší pětku bez KPP – 27:0.

62´ po svém prohraném autu jsme dostali zasepětku s proměněnou konverzí – 34:0.

66´ po mlýnu domácích v naší 22m Přeloučpoložila i s KPP – 41:0.

68´ po našem ztraceném rucku unikl přeloučskýhráč po zavřené straně až do brankoviště a pod háčko. KPP proměněn– 48:0.

77´ teprve tři minuty před koncem se prosadilii zlínští hráči – z rucku šel míč na útok a VašekTalaš prokličkoval přes trochu překvapenou obranu Přeloučeaž pod háčko. KPP proměnil Luboš Stoklásek48:7.

80´ ale ještě v poslední minutě jsmez našeho autu špatně přihráli, míč se před naším hráčemodrazil přímo do rukou soupeře, a ten položil poslední pětkuutkání. Konverze proměněna – 55:7.

Body RC Zlín: Talaš 5(P), L.Stoklásek2 (KPP).

Sestava ZL: 1 Kocháň, 2 Zemanovič, 3 Ulbricht, 4 Dzurus, 5Holba, 6 Krajčovič, 7 Láník ©, 8 Hejmala ml., 9 Adamec, 10 Jančí,11 L.Stoklásek, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Smiřický, 15M.Stoklásek.

Střídali: Brdošík, Hejmala st., Venglář, Hubáček, Drábek,Pektor.

Rozhodčí: T.Breburda

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Dá se řící, že do poslední minuty 1.poločasu byla hraještě jakž takž vyrovnaná, ale ani v ní jsme nebyli schopnihrát to, co jsme si řekli před utkáním. Hráči jako by byli přílišnervózní z prvního soutěžního utkání, že „už o něco jde…“Následovalo pak velké množství technických chyb od špatnýchzahozených přihrávek, přes předhozy, až po ztráty míčů ze svýchautů, mlýnů a rucků. Naše hra nebyla dynamická, spousta útoků bylatéměř ze stoje, což se Přelouči snadno bránilo.

Ve druhém poločase s přibývajícími pětkami domácíchpo využití spousty našich chyb se naše hra totálně rozsypala a užjsme neměli čím překvapit. Trochu oživení přinesli do hrystřídající matadoři do první řady Ota Hejmala st.a Radek „Vengi“ Venglář, ale tou dobou užbyli ostatní hráči v psychickém útlumu. Nicméně je nutnézmínit, že všichni naši hráči hráli s nasazením a bojovali aždo konce. Nezbývá než se z takové vysoké prohry poučit aotřepat před následujícím domácím utkáníms Petrovicemi.

Utkání RC Zlín – RK Petrovicese hraje v neděli 30.9.2012 ve 14hodin ve Zlíně na Stadionu mládeže. Přijďtezlínské hráče povzbudit!