Muži - prohra s bonusovým bodem

Utkání bohaté na pětky odehráli muži RC Zlín v prvnímjarním utkání I.ligy proti RC Přelouč. Bohužel sice nebylo vítězné,přesto jsme získali ofenzivní bonusový bod za čtyři položenépětky.

RC Zlín – RC Přelouč 26:46 (7:32)

V samotném zápase měl náš soupeř nad našimi hráči stálenavrch především díky dobré hře obou spojek a rychlému šikovnémuútoku. To se projevilo zvláště v prvním poločase, kdy jsmeobdrželi čtyři pětky – dvě po ztrátách míčů při našichútocích, jednu po rychlém rozehrání trestného kopu v naší 22ma jednu po přečíslení naší obrany po rucku na 10m. Nám sev prvním poločase podařilo položit pouze jednou – naši hráčirozehráli TK v útočné 22m rukama, po dvou ruckách jsme změnilisměr útoku a pokládal Viktor Ulbricht. Skóre1.poločasu se zastavilo i zásluhou soupeřova úspěšného kopáče až na7:32.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, dokázali jsmev něm položit tři pětky, na druhou stranu jsme však i dvěobdrželi. Slušný výkon odvedl Bobby Hodgson, kterýse v 2.půli přesunul ze zadáka na útokovou spojku a stál uzrodu dvou pětek – jednu dal sám po překopu, následování a ziskumíče, při druhé opět překopl míč a úspěšnou akci s přihrávkamina nabíhající hráče zakončil Radek Holba. Mezitímještě pokládal Riči Láník po TK, když prorazil aždo brankoviště.

RC Zlín do tohoto utkání nastoupil bez několika svýchtradičních zkušených opor (Žufan, Tom Kotík, Milan Stoklásek), alezase byl posílen o dva hráče Bystrce, kteří mají vyřízen střídavýstart (Navrátil, Bielik), takže naše soupiska byla kompletní.

Celkově byl soupeř oproti nám rychlejší – čištění míčův rucku, protiútoky po zisku míče. Pohledem diváka však utkáníbylo zajímavé, viděl celkem 10 pětek, což je dobrou pozvánkou propříští domácí utkání již tuto neděli 13.4.2014 proti IuridicePraha. Výkop je ve 14 hodin.

Body RCZ: Smiřický 6 (3xKPP), Ulbricht, Hodgson, Láník,Holba po 5 (P).

Pětky: 4:6.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Navrátil (Bys), 3 Ulbricht, 4Smiřický, 5 Hejmala st., 6 Láník, 7 Krajčovič ©, 8 Holba, 9 Končák,10 Talaš, 11 Pekttor, 12 Řihák, 13 Prokop, 14 Navrátil, 15Hodgson.

Střídali: Bielik, Adamec, Prokeš, Drábek, Beníček,Gregor, Zaoral

Trenéři: Kotík M., Chytil

Rozhodčí: M.Šustek