Archiv článků

Muži přivezli cenné vítězství z Ostravy

RC Mariánské Hory Ostrava - RC Zlín 13:39(3:24)

Domácí byli určitě pasováni do role papírově silnějších, nicménějsme se těmito prognózami vůbec nezabývali. Od prvních minut jsmeměli více ze hry.

Ostrava nám také v prvních momentech jednou zavařila, kdy jsme se ubránili atakům našehopětkoviště, ale po chvíli jsme se přesunuli hrou na půlku domácícha donutili svým útočením soupeře k chybě. Bohužel, z nařízeného TKjsme nebodovali. V 16. minutě jsme se dostaliopět k zahrávání TK a kopem jsme se ujali vedení0:3. Z ojedinělého útoku se domácím podařilo zavysokou skládku proměnit trestný kop a srovnat stav na3:3. V těchto chvílích jsme však soupeřepřehrávali ve všech činnostech, ať už to byly mlýny, auty iotevřená hra. Ve 24. minutě po akci útoku si 3/4překopla obranu, sama si doběhla míč a pokládá naši první pětku.Kopáč se nemýlil a zvýšil tak vedení na 3:10. zadeset minut pokládáme další pětku pilířem po pěti fázích rojníků. Skopem se ujímáme vedení 3:17. Ještě dvě minutypřed koncem první půlky pokládáme pětku po akci útoku, kdy 3/4probíhá středem obrany a kopem po pětce zvyšujeme na poločasových3:24.

Do druhé půle nastupujeme po udělené žlutékartě ve 14 hráčích. I tak zvyšujeme náskok z TKkopu na 3:27. Bohužel při našem oslabení dostávámepětku ve 48. minutě a domácí tak snižují na8:27. V této době na nás přichází útlum, kdynejsme schopni udržet míč a připravit jej pro útočníky. Většinou sebráníme odkopy, kdy nám právě po nevydařeném odkopu domácípokládají druhou pětku v 55. minutě a snižujítak na 13:27. Až v tento moment se naši vracejí kprvotní hře, uklidňují zápas a začínají soupeře zase přehrávat.V 63. minutě pokládáme pětku rváčkem přímo doháčka a s kopem zvyšujeme na 13:34. V posledníminutě už nastaveného času pak po další akci útoku náš zadákpokládá poslední pětku a zvyšujeme na konečných13:39. K následnému kopu nás již nepustil rozhodčí zdůvodů promeškání času určeného ke kopu.

Jsem hrdý na předvedený výkon, kdy hraútoku byla rychlá z hloubky a akce perfektně načasované. Tím jsmesnadněji přecházeli přes obranou linii soupeře. To vše by se alenedělo nebýt rojníků, kteří svou hrou a provedenými fázemipřipravovali míče pro útočníky. Navíc zahráli rojníci perfektněmlýnové i autové rozehrávky, přetlačili soupeře i při jejichmlýnech a získali i několik protivníkových autů.

Nicméně chyby jsme udělali i my. A jepotřeba se z nich poučit, aby se neopakovaly. Nesmíme usnout navavřínech, ale dál pracovat a ukázat se v nejlepším světle nadomácím hřišti proti Havířovu a přinést tak našim fanouškům radostz námi předvedené hry.