Muži porazili Přelouč

Své druhé vítězství si hráči RC Zlín připsali proti vítězi 1.České ligy RC Přelouč.

Národní liga

RC Zlín - RC Přelouč 35:28 (15:13)

Začátek utkání byl z řad domácích velmi vlažný.Chyběly skládky jeden na jednoho, chyběla včasná podpora. Vpodstatě jsme se deset minut nedostali pořádně k míči. Hosté těchtonašich chyb využili a již ve 4. minutě pokládají pětku a ujímají sevedení 0:5.

Naštěstí jsme z jejich tlaku už další body nedostali.Když se naopak domácí konečně dostali ke hře s míčem tak z prvníhoútoku pokládá pětku naše tříčtvrtka JuříkD. Stav 5:5. Hra se přelévala jako na houpačce a takse opět po naší chybě v obraně vedení ujímají Přeloučští dalšípoloženou pětkou - 5:10.

Ve čtvrtině utkání položil po serií rucků náš vazačHubáček a stav byl 10:10. Vedruhé části první půle se hra trochu uklidnila, domácí začalirychleji stavět obranu a nepouštěli tak hosty do větších šancí.Bohužel sami hráči Zlína se vlastní nepřesností v přihrávkách anacházení adresátů připravovali o dobré možnosti jak položit pětku.Minutu před koncem první půle se po mlýnu utrhl vazačHubáček a podporován mlýnovkoui křídlem si běžel pro svoji druhou pětku - 15:10. Ještě těsně předkoncem poločasu se dostávají hosté na naší polovinu a z nařízenéhotrestného kopu snižují na 15:13. V této době již hosté hrají večtrnácti z důvodu zranění jejich útokové spojky.

Do druhé půle vstupujeme s taktikou hrát do otevřených prostorů (dokřídel), abychom využili přečíslení jejich útočníků. Ve 47. minutěpokládá naši bonusovou pětku pilíř Horák po serii rychlých přihrávek tzv. offloadů.Konečně se trefil náš dvorní kopáč Smiřický a vedení stouplo na22:13. Odeset minut později zvyšujeme z nařízeného TKSmiřickým na 25:13.

Přelouč ač oslabena nám však dokázala zatápět. Kdyžjsme se dostali při bránění k míči, odkopli jsme ho přímo na středhřiště do rukou zadáka, který nikým neatakován dropem snížil na25:16. Za tři minuty však položila po krásné akci pětku naše druhátříčtvrtka Kocháň. Bohuželkopáč neměl svůj den, a tak stav zůstal 30:16.

Do konce utkání chybělo nějakých dvacet minut a našiborci začali zřejmě pod vlivem jistého vedení zmatkovat. Nepřesnýmipřihrávkami jsme se připravovali o míč a nalili jsme krev do žilhostujícímu týmu. Ten se v 67. minutě dostal k položení pětky anáslednému úspěšnému kopu po pětce - 30:23. I když jsme byli stáleve vedení, najednou byl vidět na našich borcích strach o vítězství.Vše se projevilo dalšími nakupenými chybami, kterých soupeř využila snížil pětkou na 30:28. Naštěstí se mu nepodařilo proměnit kop. V78. minutě jsme se však konečně dostali ke slovu zase my, kdy se dorole pokládajícího dostal druhořadník Holba a zvýšil stav na 35:28. Bohužel i přesprovedenou změnu kopáče byl náš kop přímo naproti háčka neúspěšný.Nepovedeným kopem jsme hostům darovali bod do tabulky za prohru osedm a méně bodů.

Bohužel nedodržením taktiky, kdy jsme nevyužívaliotevřených prostor po křídlech, kde byla největší slabinahostujících, nepřestnostmi v přihrávkách a zbrklostí jsme se málempřipravili o jisté vítězství. Navíc proti oslabenému soupeři, předjehož výkonem tímto smekám.

Sestava: Horák (Soukup 65´),Zemanovič, Petržela (Krajčovič 55´), Smiřický (Hejmala 65´) ,Holba, Břešťák, Novosád, Hubáček (C), Jandouš, Končák (Juřík P.76´), Pektor, Juřík (Kotík 72´), Kocháň, Láník (Stoklásek L. 55´),Prokop

Připraven: Peterka