Muži odehráli v Havířově své poslední soutěžní utkání tohoto roku

V neděli 22. října odehráli muži RCZlín své poslední letošní utkání na nepříznivé půděv Havířově.

RC Havířov - RC Zlín 26:0(12:0)

Utkání hrané v dešti začali lépe domácí,kdy se ujali vedení ve 4. minutě po mlýnu i s kopem 7:0. Od 10. do25. minuty jsme se usídlili ve dvaadvacítce domácích, ale zvytvořeného tlaku jsme jejich obranou bohužel ani jednou neprošli.Domácí se osvobozovali pouze dlouhými odkopy, nám opět padal míčpři skládkách, při zakládání rucků, nebo jsme ho prostě nechytili zpřihrávky. Tak jsme přicházeli po celou dobu první půle o šance napoložení pětky. Bohužel těch předhozů a vypadlých míčů bylo více nanaší straně než u domácích. Ti se po nepovedeném odkopu z vlastní22ky, kdy byl sražen míč, ujali přiklepnutím v brankovišti vedení12:0. Utkání se neslo v podobném duchu, kdy jsme si sice vytvořiliněkolik šancí, ale všechny skončily technickými chybami - předhozyve skládce nebo dokonce čištění v našem rucku z boku.

I když jsme si říkali, že budeme hrátnakrátko a zakládat rucky, tak jsme hráli ze široka do útoku. Tomělo za následek neskutečné množství předhozů. Ve druhé půli seopakoval scénář z prvního poločasu. My jsme dělali více technickýchchyb při útočení než soupeř, nicméně drželi jsme stav až do72. minuty. Tehdy jsme obdrželi pětku i s kopem na 19:0. Těsně předkoncem pak dovršili domácí vítězství čtvrtou a bonusovou pětkou povýpichu a stanovili skóre na konečných 26:0.

Nedokázali jsme se vyrovnat s nepříznípočasí a zjednodušit hru tak, abychom se vyhnuli nejvíce rizikovýmsituacím - ztráty míče z důvodů kluzkého a mokrého terénu. Todomácí dovedli lépe. V samotné hře jsme šancí měli možná i více,strávili jsme také více času na území soupeře než on u nás, aleměli jsme velké množství nedokončených akcí právě z důvodů spadlýchmíčů při kontaktu se soupeřem.