Archiv článků

Muži odehráli turnaj v Luhačovicích

Muži RC Zlín se zúčastnili 3.ročníku turnaje O lázeňskouoplatku.

Na turnaj byli pozváni pořádajícím týmem RC Mountfield Říčany,který ho zorganizoval na závěr svého týdenního soustředěnív Luhačovicích. Letos se turnaje zúčastnila tři družstva: RCMountfield Říčany, RC JIMI Vyškov a RC Zlín. Hrálo se na umělétrávě 2 x 30 minut bez kopů na branku.

RC Zlín – RC Mountfield Říčany 10:25 (10:15).

Docela slušný výkon s přijatelným výsledkem předvedli našihráči proti týmu úřadujícího mistra České republiky.

Samozřejmě výsledek nepřeceňujeme, jak již bylo řečeno, Říčanyk němu nastupovali z plného tréninkového zatížení, navícse jim v průběhu soustředění zranili či onemocněli někteříhráči. Ale i tak je to pro hráče i trenéry Zlína výsledekpotěšitelný. Obě naše pětky položil Ondra Prokop, první po akcicelého útoku, druhou po překopu a napadání soupeřova zadáka anásledném zisku míče.

Ale i většinu pětek jsme dostali přes útok - buď jsme včasnezformovali obranu při rychle rozehraném TK Říčan nebo poindividuálních chybách v obraně (nesložení 1 vs 1).

Body ZL: Prokop 10.

Pětky: 2:5

RC Zlín – RC JIMI Vyškov 5:45 (5:30).

Druhé utkání proti běhavému a kolektivně hrajícímu Vyškovu užnám tolik nevyšlo. Svou roli jistě sehrála únava z předchozíhoutkání, ale na to se nelze vymlouvat. Po končící zimní přípravěmají mít hráči natrénováno a měli by být na vrcholu fyzickýchsil.

Ve většině herních činností jsme však byli pomalejší než Vyškov.Prohrávali jsme své rucky - i když jsme měli míč zdánlivě podkontrolou, soupeř nás často přetlačil. Nedokázali jsme reagovat naútoky Vyškova, jehož hráči i ve skládce přihrávali svým podporám, atak málokdy zůstal jejich nosič míče osamocen.

Jedinou naši pětku položil Honza Navrátil po zisku míče Petrem„Žufanem“ Juříkem ze soupeřova rucku.

Z tohoto utkání bychom si měli vzít poučení i ohledně disciplíny– pár našich hráčů bylo frustrováno z některých spornýchvýroků rozhodčího, a tak chtěli ztrestat sami soupeřovy hráče veskrumážích. V tomto přípravném utkání to rozhodčí ponechal bezpovšimnutí, ale v soutěži by to znamenalo žlutou kartu aoslabení týmu.

Body ZL: Navrátil 5.

Pětky 1:9.

V závěrečném utkání vyhrál RC JIMI Vyškovnad RC Mountfield Říčany 15:5.

 

V turnaji v dresu RC Zlín hráli tito hráči:

Adamec, Drábek, Hejmala., Holba, Horák, Hubáček, Juřík, Kocháň,Končák, T.Kotík,  Krajčovič, Minárik, Navrátil, Pektor,Prokop, L.Stoklásek, Talaš, Warzel, Zemanovič.

Trenéři: M.Kotík, Chytil

Rozhodčí: Šustek, Žilka

Konečné pořadí turnaje O lázeňskou oplatku:

  1. RC JIMI Vyškov
  2. RC Mountfield Říčany
  3. RC Zlín

Tímto turnajem pokračovala série přípravných utkání RC Zlín najarní část sezóny. Příští víkend zajíždíme k odvetě doOlomouce, kde už se bude hrát na přírodní trávě. Před zápasemproběhne ještě společný trénink pod vedením našeho"starého" známého Francouze Yvese Perrota.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace