Archiv článků

Muži odehráli přípravný turnaj v Morkovicích

Na závěr svého soustředění v Morkovicích– Slížanech uspořádal RC JIMI Vyškov malý turnaj za účasti týmůVyškova, Olomouce a Zlína.

Na turnaj hraný na 2 x 25 minut přijel náš týmjen se 17 hráči včetně mladého Denisa a nováčka Ladi. První bylo naprogramu utkání Zlín – Olomouc.

RC Zlín – RC Olomouc 15:20(10:20)

Utkání to nebylo pohledné, bylo plné chybz obou stran. Nám se moc nepovedl první poločas, i když jsmese ujali vedení zásluhou Radka Holby, který po trestném kopu ve 22ma 1 rucku pronikl do brankoviště. Pak jsme však inkasovali čtyřipětky po nedůsledných skládkách. V závěru poločasu jsme ještěkorigovali stav zásluhou důrazného průniku Jana „Poldy“ Horáka na10:20. Druhý poločas byl z naší strany lepší, soupeře jsmeprakticky nepustili na naši polovinu, ale bodově jsme se prosadilijen jednou – po sérii trestných kopů v útočné 22m položilpětku Petr „Žufan“ Juřík.

Po utkání Vyškov – Olomouc95:0 jsme nastupovali proti extraligovému favoritovitrochu s obavami… Nicméně jsme si řekli, že se není čehobát a jdeme si prostě zahrát ragby.

RC Zlín – RC JIMI Vyškov 0:25(0:10)

Soupeř měl pochopitelně převahu, ale zlínštíhráči dokázali dobře bránit všechny ofenzivní pokusy vyškovských aždo 17. minuty, kdy nás soupeř poprvé přečíslil útokem. Do poločasupřidal Vyškov ještě jednu pětku, také přečíslením útokem ze svépoloviny hřiště.  Ve druhém poločase jsme pokračovali veslušné obraně, ale třikrát jsme soupeře neuhlídali. Potěšitelné je,že i v ofenzivě jsme dokázali uhrát několik fází rucků aněkolikrát dostat soupeře pod tlak, ale k pětce jsme našisnahu „nedotlačili“. V utkání jsme, myslím, ostudu neudělali azanechali svým výkonem dobrý dojem.

Poslední přípravné utkání čeká hráče RC Zlínv sobotu 14.3.2015 ve 12 hodin na hřišti Slovanu Bratislavaproti výběru slovenské ligy. Odjezd auty bude upřesněn během týdne.No a týden na to, v neděli 22.3.2015, již začíná jarní částI.ligy – hráči RC Zlín jedou do Olomouce.