Archiv článků

Muži nezvládli závěr utkání s Přeloučí

Ve středu 1.5.2013 prohráli muži velmi dobře rozehrané utkáníproti RC Přelouč.

RC Zlín - RC Přelouč 23:36 (20:10).

K utkání jsme měli připraveno 22 hráčů, ovšem zdravotnístav znemožnil start či limitoval několik opor. Nastoupit nemohliKrajčovič, L.Stoklásek, Smiřický, s jistýmzdravotním handicapem nastoupil Hejmala ml. aLáník.

Utkání jsme začali velmi dobře a bez respektu k soupeři.V 7.min. jsme vedli již 8:0 po jednom trestném kopuVaška Talaše a pětce TomášeKotíka. Škoda neproměnění kopu po pětceV.Talašem. V 15.min. však soupeř snížil na8:7, když jsme opět nesložili hráče zhruba na půlící čáře anásledně špatně postavenou obrannou linií soupeř pronikl dobrankoviště. Ve 30.min. však po signálu v autovém vhazování 5mpřed soupeřovým brankovištěm položil pětku Jan „Polda“Horák. Z úhlu neproměnil KPP T.Kotík – 13:7.

Bohužel naši hráči ve druhé dvacetiminutovce nezvládali trochusvé emoce. Zbytečně opláceli či trestali hru soupeře protipravidlům, za což rozhodčí avizoval trestné kopy pro náš tým, aleprávě za oplácení otočil trestné kopy proti nám! Po jednom takovémTK soupeř snížil na 13:10. V 38.min. obdržel žlutou kartuznamenající vyloučení na 10´ Richard Láník. Přestoi v oslabení skórovali zlínští hráči. V poslední minutě1.poločasu využil předhozu soupeře v jejich obranném 22m pásmus chutí hrající V.Talaš pokopl si míčposkakující po zemi do brankoviště, kde ho přiklepl dřív nežvracející se obránce, a to přímo pod brankou. Po proměněném KPPT.Kotíkem jsme se ujali poločasového vedení 20:10.Zvláště potěšující byly již tři položené pětky, což bylo jen kousekod ofenzivního bonusu (za čtyři pětky v utkání).

Po změně stran neproměnil náš TK z nadějné poziceDan Pektor (v tu chvíli byli zrovna ošetřováni obanaši předchozí kopáči). To jsme hráli stále ještě v deseti.Paradoxně až po návratu vyloučeného hráče jsme během deseti minutdostali dvě pětky, první průnikem po mlýnu a druhou po sérii ruckův našem obranném pásmu – 20:22.

Přesto jsme se v 66.min. ještě ujali vedení po úspěšnémtrestném kopu V.Talaše – 23:22. O dvě minutypozději však Přelouč protlačila svůj maul až do brankoviště. Is konverzí – 23:29.

Ale i tento stav nám zajišťoval defenzivní bonus (prohra o 7 améně bodů). Trenéři i hráči však stále věřili ve čtvrtou pětku.V předposlední minutě jsme naopak po zkratu v obraně –nesložení hned v zárodku akce – dostali další pětkus konverzí – 23:36.

Ještě v poslední minutě utkání jsme doráželi na soupeřovobrankoviště a snad i byli kousek od položení, ale to by muselihráči důsledněji podpořit hráče s míčem a případně buldočívůlí protlačit náš maul do brankoviště, jak nám to předvedl o něcodříve soupeř!

Jako trenéra mě snad ani tentokrát tolik nemrzí prohra,přiznejme sportovně, že soupeř byl lepší. Ale o to víc mě mrzí, žejsme z tohoto dobře rozehraného duelu nevytěžili ani bod,přičemž dva byly na dosah! Hráči sice bojovali a snažili se, alebohužel náš hráčský kádr je nevyrovnaný a střídající hráči hruneoživí. Prostor ve hře však samozřejmě musíme dávat i novým a ménězkušeným hráčům, protože jinak potřebné zkušenosti nenaberou.Nicméně stále tu vyšší kvalitu naší hry drží pětatřicátníci astarší (v základu byli čtyři) a někteří mladší jim nedokážousekundovat…

Věřím, že aspoň tuto neděli se, opět na domácím hřišti, dočkámevítězství v utkání s poslední Olomoucí.

Body RC Zlín: Talaš 11 (P,2TK), Kotík T. 7 (P,KPP),Horák 5 (P).

Sestava RC Zlín:

1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Kocháň, 4 Minárik, 5 Hejmalast., 6 Juřík ©, 7 Holba, 8 Hejmala ml., 9 Láník,10 Kotík, 11 Pektor, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Navrítil, 15 StoklásekM.

Střídali: Končák, Adamec, Hubáček, Ulbricht, Warzel,Gregor

Rozhodčí: M.Šustek

Výsledky a tabulka I.ligy ragby viz web Havířova.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace