Archiv článků

Muži nezvládli utkání v Olomouci

Ragbisté RC Zlín prohráli v Olomouci po matném výkonu,který měl daleko k předchozím třem utkáním.

RC Olomouc - RC Zlín 38:13 (31:6).

Hned v první minutě jsme dostali pětku, když jsme po výkopusoupeře sice zpracovali míč, ale při přihrávce z rucku dodalší fáze jsme udělali předhoz a soupeř výhodu využil průnikempřes náš útok. Bez kopu po pětce – 5:0. V 8´Olomouc položila druhou pětku po svém autu a průniku útokovéspojky, s KPP – 12:0. V 11´ snížilJan Smiřický z trestného kopu za ofsajd nasoupeřově 22m na 12:3 a za další tři minutyz téměř totožného místa za tentýž přestupek si všeSmířa zopakoval -12:6.V tuto chvíli jsme si všichni mysleli, že se naše mužstvo pozpackaném úvodu chytne a začne hrát svou hru. Bohužel opak bylpravdou, v 18´ po mlýnu v naší desetimetrovce jsmedostali třetí pětku olomouckým útokem, když naše obranná linieneskládala. Bez konverze – 17:6. Ve 21´ se námzranil jeden z klíčových hráčů Petr „Žufan“Juřík a musel být vystřídán a odvezen na úrazovkus vykloubeným prstem a podezřením na zlomeninu. Ta se pozdějinaštěstí nepotvrdila a zůstalo „jen“ u dislokace prstu. Tato ztrátazlínským pochopitelně na klidu nepřidala a pokračovali jsmev předváděné blamáži. Ve 34´ soupeř překopl míč ze svépoloviny k našemu brankovišti, kde byli včas dva naši byťnezkušení útočníci Michal Řihák a LukášGregor, ale neporadili si se skákajícím míčem a olomoučtísvým presinkem docílili čtvrté bonusové pětky, i s KPP –24:6. Přesto jsme ještě chtěli něco udělats vývojem utkání. V poslední minutě 1.poločasu jsmezahrávali aut 5m před olomouckým brankovištěm, míč vyšel na útok,při signálu jsme však udělali předhoz a po výhoděz protiútoku soupeř prošel přes celé hřiště bez našich skládekaž k páté pětce pod klacky, s KPP –31:5.

Ve 2.poločase jsme začali o poznání lépe, ve 42´ jsme po autu naútočné 5m, 2-3 fázích a přihrávce do útoku položili pětkuTomášem Kotíkem, s konverzí Smíři –31:13. Ve 43´ se ale zranil další platný hráč Jan"Polda" Horák (přetržený vaz v koleni - v úterýjde na operaci!). Pak jsme ještě měli několik nadějných útoků, alevšechny ztroskotaly na našem špatném rozhodnutí ve finální fázi.Naopak v 56´ jsme opět připustili slalom olomoucké útokovkynaší 22m, kterou jsme zastavili až těsně před brankovištěm, alez rucku jsme stějně dostali další pětku. V závěru utkáníještě došlo na pár vzájemných potyček, za které udělil rozhodčíHabrda žlutou kartu jednomu hráči každého mužstva (z RCZLuboš Stoklásek).

Toto utkání jsme prohráli na pětky 6:1 a předvedený výkonpředevším v prvním poločase byl opravdu tristní. Tak špatněnezahráli hráči RC Zlín ani v jednom z dosavadních tříkol I.ligy! Bohužel si „den blbec“ vybrali proti soupeři, kterýrozhodně nepatří ke špičce I.ligy a se kterým bychom měli vyhrávat.Nezbývá, než hodit toto utkání za hlavu a soustředit se nanadcházející domácí utkání s Havířovem!

Body RC Zlín: Smiřický 8 (2TK,KPP),Kotík T. 5 (P).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Kocháň, 4 Smiřický, 5Hejmala st., 6 Juřík, 7 Krajčovič  ©, 8 Holba, 9 Končák, 10Kotík T., 11 Pektor, 12 Řihák, 13 Talaš, 14 Gregor, 15 StoklásekL..

Střídali: Adamec, Drábek, Hubáček, Warzel.

Do hry nezasáhl: Kotík M.

Rozhodčí: P.Habrda

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Další utkání RC Zlín – RC Havířov se hrajena Stadionu mládeže ve Zlíně v neděli 6.10.2013 ve 14hodin. Přijďte povzbudit naše hráče proti ex-extraligovému soupeři.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace