Archiv článků

Muži neudrželi nadějné vedení s Přeloučí

Pohledné a divácky zajímavé utkání I.ligyodehrály ve Zlíně týmy RC Zlín a RC Přelouč.

V utkání padlo celkem 11 pětek, našihráči dlouho vedli, ale z vítězství se nakonec radoval nášsoupeř.

Od 1´ jsme vedli trestným kopem DanaPektora 3:0, ale v 10´ nám Přelouč položila prvnípětku utkání, když naši hráči neuhlídali soupeřovu hbitou mlýnovouspojku - s konverzí 3:7. Ve 12´ znovu z TK snižuje DanPektor na 6:7. V 15´ také Přelouč z tretnéhokopu upravuje na 6:10.  A za další tři minuty pokládáme pětkuna levém křídle po rucku na polovině hřiště vpravo a rychlémpřenesení hry útokem. Na konci akce byl pokládající LukášBastl hrající u nás na střídavý start z Dragonu Brno– bez konverze 11:10. Ve 27´ zahráli zlínští hráči v útočné22m aut předem, po jednom rucku obrátili směr útoku do středu aRadek Holba pronikl až do brankoviště – is kopem po pětce D.Pektora 18:10. Naši hráčihráli s chutí, dobře udržovali míč ve hře několika fázemirucků a neztráceli své standardní situace. Ve 35´ po jednom mlýnu aasi 2 ruckách dokázal položit pětku Josef Kocháň –jeden z čerstvě oceněných deseti nejlepších sportovců Zlína zarok 2014. Danova konverze byla úspěšná – 25:10.Slušný náskok jsme si mohli přenést do 2.poločasu, ale dvě minutypřed poločasem soupeř využil našeho špatného výkopu z 22m arychlý protiútok po našem pravém křídle jsme nedokázali zastavit…S konverzí 25:17.

Na začátku druhého poločasu ve 43´ byl po autunařízen TK proti Přelouči, zlínští ho rychle rozehráli nanabíhající útok, na jehož konci prošel k pětce DavidKončák, D.Pektor proměnil KPP – 32:17.Bohužel ani tento náš náskok nevydržel dlouho, už za tři minutyjsme opět nedokázali složit soupeřovi útočníky, především prvníhohráče s míčem, a ti snížili na 32:24. Za další čtyři minuty sesituace vlastně opakovala, navíc po našem prohraném autu napolovině hřiště, jsme opět nesložili hráče s míčem –s konverzí 32:31. V 55´ však i naši hráči vyhrálisoupeřovu standardku – mlýn v útočné 22m a po jednom ruckupoložil svou druhou pětku Lukáš Bastl. BohuželDanova konverze neúspěšná – 37:31. V 61´ jsmedostali po autu další pětku útokem a po konverzi soupeř otočil stavna  37:38. Ve 64´ jsme měli výhodu trestného kopu ve výhodnépozici proti bráně ve vzdálenosti cca 27m, ale Danminul. V 71´ dostal ještě přeloučský hráč žlutou kartuza nebezpečnou hru. Ale v početní výhodě jsme naopakdostali ještě jednu pětku po prohraném autu – s KPP 37:45.

S prvním týmem tabulky a jedním zfavoritů soutěže odehrál RC Zlín vyrovnané utkání,tradičně bojoval, ale opět nám selhali individuální skládky přizastavování výbušných a důrazných útočníků Přelouče. Ze zápasu jsmesi tedy odnesli místo rýsujících se pěti bodů pouze jeden zapoložení čtyř a více pětek.

Body RCZ: Pektor 12 (2TK, 3KPP), Bastl10 (2P), Holba 5 (P), Kocháň 5 (P), Končák 5 (P).

Pětky: 5:6.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Kocháň, 3Zemanovič, 4 Hejmala st., 5 Krajčovič, 6 Novosád, 7 Juřík, 8 Holba,9 Tvrdoň, 10 Láník ©, 11 Bastl, 12 Řihák, 13 Prokop, 14 Pektor, 15Končák.

Střídali: Stoklásek M., Hubáček, KotíkT., Ždárek, Smiřický, Gregor.

Do hry nezasáhl: Navrátil

Trenér: D.Chytil

Rozhodčí: hlavní M.Šustek, pomezní J.Bednařík,R.Holba st.

Tabulka a výsledky na webu RC Havířov.

Fotogalerie z utkání A.Horákové ZDE. a B.Šťasty ZDE.

Nyní má I.liga třítýdenní přestávku až do19.4.2015, kdy zajíždí RC Zlín do Brna k utkání s RCBystrc. Týden před tím - 11.4.2015 se však rozběhne sedmičkovásoutěž. RC Zlín hraje I.sérii, tedy 2.nejvyšší soutěž vespolečnosti klubů RC Vyškov, RC Říčany, RC Slavia, RC Bystrc a RCKralupy n/Vltavou. Zmíněný první turnaj se koná v Kralupechnad Vltavou.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace