Archiv článků

Muži na jaře nenašli přemožitele

RC Zlín - RC Bystrc Brno 29:27 (17:20)

V úporném vedru jsme hned od 3. minuty prohrávali po obdrženépětce hostů - 0:5, kdy v obranné linii nedošlo kposunu a složení utočícího naším rváčkem. V 10. minutě navíc ponašem mlýnu pět metrů před vlastním pětkovištěm vyhráváme mlýn, alepo vyletění míče z mlýnu zalehává míč jako první soupeř a myprohráváme 0:10. Ve 13. minutě snižujeme ztrestného kopu na 3:10.

Bohužel náš nešvar alibistického skládání soupeře zavrchní část těla pokračuje a soupeř tak ve 20. minutě zvyšuje dalšípětkou na 3:15. Ve 30. minutě rozehráváme z našehotlaku rychlý trestný kop, ale útočníci nepochopili záměr útokovéspojky kdy otočeni zády nesledují hru a nejdou tak na pomoc vstřícjasné pětce, čímž došlo ke ztrátě míče. Ve 32. minutě navícpokládají brněnští bonusouvou pětku a zvyšují na3:20. Až v závěru poločasu se začínáme vyrovnávat s parnýmpočasím a začínáme rychleji přesunovat hru, najednou chodíme vícedo podpory při útočení a také lépe a rychleji stavíme obranu přibránění. Ve 36. minutě pokládáme první pětku vazačem a s následnýmkopem po pětce snižujeme na 10:20. Ještě dopoločasu pak po křídle proniká obranou hostů náš zadák a snižujemei s kopem na poločasových 17:20.

Po 7. minutě druhé části pokládáme další pětku pokrásné akci útočníků, kdy si na křídelním prostoru křídlo sezadákem dvakrát vyměnili míč a po krásné zadovce do kříže seujímáme vedení 22:20. Tento stavdržíme až do závěru utkání, kdy se nám podařilo položit bonusovoupětku a zvýšit tak naše vedení průnikem pilíře do rozhozené obranysoupeře - stav i s proměněným kopem 29:20. Bohuželdostáváme těsně před koncem další pětku a s kopem hosté snižují na29:27. V závěru jsme si už pohlídali míč aprodloužili tak vítěznou šňůru našest utkání v řadě.

Muži tedy z prvního místa postupují do podzimnínárodní ligy, kde se o celkové vítězství střetnou opět s Ostravou,Havířovem a se třemi nejlepšími z Čech (pravděpodobně půjde opražské Petrovice, Č. Budějovice a Přelouč). Děkujeme všemfanouškům za projevenou podporu! Za pár měsícůnashledanou :)