Muži na čele tabulky. Doma porazili Havířov

První domácí utkání v nové sezoně jsme nemohli začít lépe. Podalší pětibodové výhře jsme na špici moravské části soutěže.

RC Zlín - RC Havířov 57:32(21:14)

V první minutě z prvního útokustředem hřiště prochází tříčtvrtka a pokládá první pětku. S kopemse ujímáme vedení 7:0. V 19.minutě pokládá naše druhá tříčtvrtka po zahraném ruckumlýnovkou do zavřené strany druhou pětku a s kopem vedeme14:0. Bohužel pak přichází naše špatná chvilka,kdy pouštíme soupeře do naší dvaadvacítky a po sérii ataků je protinám nařízen TK. Ten po rychlém rozehrání zúročuje útokovka hostů,kdy prochází přes obranu našich útočníků přímo pod háčko. Stav14:7. Ve 33. minutě po sólekřídla z vlastní dvaadvacítky pokládá naše tříčtvrtka třetí pětku azvyšujeme i díky kopu na 21:7. Bohužel vnastaveném čase první půle je nařízen na nás opětTK a po jeho rychlém rozehrání snižují hostépoložením a kopem na 21:14.

Druhou půli začínají hosté lépe. Snižujínáš náskok díky proměněnému TK na 21:17. Domácíhrají však více na míči, mají územní převahu a to prokazujípoložením bonusové pětky ve 46. minutě vazačem. Skopem znovu odskakujeme ve skóre na 28:17.V 50. a 52. minutě proměňují obě mužstva svétrestné kopy a skóre tak upravují na 31:20.V 55. minutě opět pokládáme pětku po odkoputříčtvrtky, která si míč doběhla a po zmatcích v obraně hostůpokládá pětku a s kopem zvyšujeme na 38:20. Za třiminuty zvyšujeme další pětkou po úniku křídla i s kopem na45:20. V 60. minutě pakdalším sólem křídla zvyšujeme na 50:20. Hosté sevšak nevzdávají a pokládají v 66. minutěpětku a snižují na 50:27. V 71.minutě získávají hosté bonusový bod za položení dalšípětky, kterou snižují rozdíl ve skóre na 50:32. Opět minut později však dáváme po dalším ataku soupeřova pětkovištětrestnou pětku za vyhození míče ze hřiště a upravujeme tak nakonečných 57:32.

Na můj vkus jsme dostalihodně bodů. Dovolili jsme soupeři bodovat a získat bonusový bod.Chyby byly v obraně kdy jsme nedostatečně skládali (dvě pětky porozehraném TK, kdy soupeř prošel postavenou obranou). Další chybujsme udělali při obraně po odkopu, kde jsme nedokázali zavřít cestudo otevřené strany. Těší mě opět útočný projev, kdy dokážemepokládat pětky po akcích útoku i souhra s rojem. Bohužel mě netěšípočet spadlých míčů a předhozů kvůli špatně postavenému útoku.

Za týden nás čeká třetí kolo v Bystrci anaším cílem je zvítězit a potvrdit tak naše postavení.