Archiv článků

Muži měli společný trénink s Olomoucí

Pod vedením francouzského trenéra Yvese Perrotaabsolvovalo I.mužstvo RC Zlín v Olomouci společný tréninks domácím týmem.

Yves Perrot je zkušeným trenérem, který již cca 15 let předávásvé zkušenosti  při kempech mládežnických kategoriív České republice. Naučil se i česky, což usnadňuje komunikacis hráči.

Trénink byl zaměřen na všeobecný pohyb hráčů ve hře a zúčastnilose ho celkem 33 hráčů. V takovém počtu se při obvyklémtréninku samozřejmě nesejdeme, takže to byla skvělá příležitost sivyzkoušet herní situace proti opozici s okamžitým fundovanýmkomentářem Yvese ke všem chybám.

Celý trénink byl v podstatě rozdělen do tří částí.V první části po rozehřátí připravil Yves pro hráče hernícvičení. Druhou části bylo již modelové utkání s tím, že každémužstvo rozehrálo vždy tři pokusy po určité standardní situaci.

Třetí částí pak již bylo zkrácené klasické utkání, ve kterém seobě mužstva snažila aplikovat předchozí tréninkové činnosti do hry.Tato část skončila poměrem pětek 4:2 ve prospěch Olomouce.

Tréninku v Olomouci se zúčastnili tito hráči RC Zlín:

Adamec, Drábek, Gregor, Horák, Hubáček, Juřík, Končák, T.Kotík,Krajčovič, Minárik, Navrátil, Pektor, Prokeš, Prokop, L.Stoklásek,Talaš, Warzel, Zemanovič.

Trenéři: M.Kotík, Chytil

Dále přijeli, ale pro zranění či nemoc netrénovali: Holba,Láník, Smiřický.

Ještě jednou tedy děkujeme Yves Perrotovi za sobotní trénink iOlomouci za pozvání na tuto akci. Trénink si pochvalovali trenéři ihráči obou klubů a předběžně jsme se dohodli na podobnýchspolečných trénincích i do budoucnosti, i když už bez Yvese.

Příští víkend bychom měli odehrát poslední přípravné utkáníproti znovuvzniklému mužstvu RC Břeclav. Zda to bude ve Zlíně čiv Břeclavi je ještě v jednání.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace