Muži hráli ve Vyškově

RC Vyškov - RC Zlín 71:16 (17:6)

Sestava: Horák, Zemanovič, Soukup, Smiřický, Hubáček, Mrlík,Juřík, Novosád, Jandouš, Končák, Pektor, Sluštík, Kotík, Láník,Prokop

Střídající: Warzel, Pechal(41´), Tomeček, Špaček, Vaculík,Drábek

Po dvou prohrách s pražskými celky jsme se utkali s moravskýmsoupeřem z Vyškova, se kterým jsme měli během zimní přípravyspolečné tréninky.

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kdy se ujali vedení položenímpětky ve 4´. v 6´ jsme měli možnost snížit z TK , ale náš kopáčneuspěl - trefil tyč a bohužel po odrazu jsme se nedostali k míči.V tuto dobu jsme byli více než rovnocenným soupeřem.  Včasnýmvybíháním a nátlakovou obrannou jsme nutili domácí k chybám adostávali se tak k míči a sami jsme mohli tvořit hru. To se námvyplatilo, když jsme se pomocí dvou proměněných trestných kopů v16´ a 26´ dostali do vedení 5:6. Bohužel přišla opět špatnákoncovka před půlí kdy domácí dvěma pětkami ve 38´ a 40´ obrátiliskore na svoji stranu v poměru 17:6.

Po výměně stran se nám podařilo snížit z TK na 17:9. V 50´ sivybíráme opět sekvenci kdy dostáváme během sedmi minut tři pětky aprohráváme 36:9. Všechny pětky padly po nesložení v obraně jeden najednoho.

V 62´ pokládáme naši první pětku zápasu a s kopem snižujeme na36:16. V této době však našim hráčům dochází síly a dostáváme dokonce utkání v průměru po 3 minutách hry pětku.

Již třetí zápas potvrzuje jak nám ve druhých poločasechdocházejí síly. Výsledky druhých poločasů to jen potvrzují. Tak jakstíháme bránit soupeřovy útoky v první půli nátlakovou obranou, takji ve druhých poločasech už nestíháme - nevybíháme proti soupeři užs takovou vervou, čekáme na ně a děláme zuby. Nestíháme sepřesunovat včas podle postavení soupeře. Je to dáno slabou fyzickoukondicí, ale také momentálním stavem střídajících hráčů, kteříbohužel nemají takovou kvalitu jako hráči základní sestavy (těmovšem chybí ta fyzická kondice). Toto není kritika kluků zestřídačky, to je realita, se kterou musíme pracovat a snažit se jizlepšit.