Muži doma prohráli s Havířovem

RC Zlín odehrál s loni extraligovým Havířovem docela vyrovnanéutkání, ale nakonec prohrál o devět bodů.

RC Zlín - RC Havířov 17:26 (3:12).

Již v 10´ jsme nezastavili průnik havířovského hráčez půlky hřiště a vše jsme hasili až v naší  22m.Z mlýna pak soupeř zaútočil do křídla a po dvou ruckáchpoložil pětku, bez konverze – 0:5. Ve 14´ z trestného kopu zaofsajd snížil Jan Smiřický – 3:5. Další příležitost měl „Smířa“v 25´, ale z poměrně velké vzdálenosti i úhlu TK neproměnil.V poměrně vyrovnaném, tvrdém, ale nutno říct i nečistémutkání, jsme museli pro zranění střídat „Kakina“ už ve 29´ a jedenz havířovských hráčů dostal ve 30´ červenou kartu za šlápnutína hlavu „Smířovi“. V početní výhodě jsme ale inkasovali pětku ve34´ po dobře sehraném havířovském maulu před naším brankovištěm. Is kopem po pětce – 3:12.

Po přestávce zahrával Havířov trestný kop, když hnedz výkopu jsme udělali předhoz a do hry zasáhl hráč před míčem.Kop ale branku minul. Za další 2 minuty však Havířov položil dalšípětku z rucku po zavřené straně, kdy jsme nesložili hráčes míčem. Ve 46´ dostal Tom Kotík žlutou kartu a tedy vyloučenína 10 minut za pozdní skládku. V 64´ jsme měli sérii trestnýchkopů na polovině Havířova a po rychlém rozehrání jednohoz nich Tomem Kotíkem pronikl do brankoviště Mira Zemanovič.Kop po jeho pětce „Smířa“ proměnil a snížili jsme na 10:19. Bohuželv 71´ zahrál Havířov svou typickou dobře nacvičenou rojovouhru a po řadě rucků „dotlačili“ míč až do našeho brankoviště adosáhli 4.bonusové pětky. Konverze proměněna – 10:26.V poslední minutě ještě David Adamec využil výhody po předhozua unikl soupeři až pod branku. Po úspěšné konverzi HonzySmiřického skončilo utkání 17:26.

RC Zlín toto utkání neodehrál špatně, za předvedený výkon serozhodně nemusí stydět, ještě loni extraligovému Havířovu byldůstojným soupeřem. Ale prohra o devět bodů bohužel nepřinesla anibonusový bod. O to víc mrzí náš výpadek minulý týdenv Olomouci.

Body RCZ: Smiřický 7 (TK, 2xKPP), Zemanovič, Adamec po 5(P).

Pětky: 2:4.

Sestava RCZ: 1 Dunga, 2 Mira, 3 Koks, 4 Smířa, 5 DavidA., 6 Žufan, 7 Dušan ©, 8 Holbes, 9 David K., 10 Koťas T., 11 Dan,12 Kakin, 13 Michal, 14 Avatar, 15 Vašek.

Střídali: Lukáš, Marian, Pepa, Pavel

Trenéři: Kotas M., Dan Ch.

Rozhodčí: V.Kohout

Tento víkend je volný, další utkání sehraje RC Zlínv Ostravě v neděli 20.10.2013 ve 14 hodin.