Archiv článků

Munster se už po sedmnácté probojoval do čtvrtfinále European Champions Cupu

V uplynulém víkendu pokračovalzávěrečnými boji ve skupinách European Champions Cup.

Irský provinční tým Munster potřebovalproti Casters Olympique zvítězit, aby mohl slavit rekordnísedmnáctý postup mezi osm nejlepších.

Po poločasovém nepříliš rozhodujícímvýsledku 13:3 nenechali hráči v červených dresech nikoho napochybách a do vyřazovací části turnaje postoupili po výhře 48:3.Na konci března tak Munster doma přivítá francouzský Toulon,v jehož službách odehrál svá nejlepší léta i český legendárníkřídelník Martin Jágr.

To další irský velkoklub Leinster měldomácí čtvrtfinále jisté už o týden dříve, kdy doma deklasovalGlasgow. Hráči se žlutou harfou na prsou jsou však při chuti azvítězili i v Montpellier. Doma tak paradoxně přivítajínejúspěšnější evropský klub posledních let Saracens. LondýnštíSaracéni neměli vůbec dobrý závěr roku 2017, postupují takz posledního možného místa.

Za zmínku stojí i Scarlets z Walesu,kteří se do play off probojovali poprvé od roku 2007. Jejichsoupeřem bude tým z francouzského přístavního města LaRochelle, který v posledních letech zaznamenává obrovskývzestup napříč soutěžemi.

Poslední čistě francouzský duel rozehrajíASM Clermont Auvergne s pařížským Racing 92. Clermontu sev domácí soutěži letos příliš nedaří, ovšem pohárovou Evropouprochází s dobrými výsledky.

V kalendáři tak bude nutné zaškrtnoutsi 29. března. Zatím se zdá, že se všechny zápasy překrývají, aleuvidíme, jak se s tím pořadatelé do příchodu jara ještěpoperou. 

Na sestřihy utkání i celé zápasy posledníhokola základních skupin všech čtvrtfinalistů, se můžete podívatprostřednictvím odkazů pod fotografiemi.

 

 

(jan)

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace