Archiv článků

Mladší žáci zahájili jarní sezónu

Na hřišti brněnského Dragonu začalav sobotu 16.4.2016 jarní část sezóny 2015 / 2016 takékategoriím U8 – U12, tedy mladším žákům.

RC Zlín obsadil na tomto turnaji kategorie U10a U12. Turnaje se nezúčastnily týmy Havířova a Ostravy.

Mladší U10 měl v Brně „na starost“ otecdvou zlínských hráčů Jirka Váňa. Zde jsou jeho postřehyz turnaje:

Turnaj U 10 Brno - Dragon16.4.2016

         První jarní turnajjsme odehráli se všemi 6 hráči, které máme momentálněv kategorii U 10 k dispozici : Beata, Karolína, Adam, Mikuláš,Kuba a Ferdinand.

         Ve třech zápasechnám vypomohli hráči Vyškova a v jednom zápase kluci  zOlomouce.

         1. RC Zlín– RC Olomouc  0 : 6

         V prvním zápasejsme obdrželi v každém poločase po 3 bodech. Výsledek jednoznačný,přesto jsme dokázali soupeře potrápit a ukázaly se naše silnéstránky a slabiny.

         2. RCVyškov – RC Zlín     3 : 1  

         Nejvyrovnanějšízápas turnaje. Stav 0:1 jsme dokázali srovnat na 1:1 a v laufudokonce skórovat na 2:1. Druhý bod byl ale následně zrušen, proodmítání skórujícího hráče.

         3. RCBystrc – RC Zlín       12 :0

         V tomto zápasejsme narazili na rychle běhající a sehrané hráče Bystrce. Každýpoločas jsme inkasovali po 6 bodech, což je cca 1 bod za minutu apůl. Tuto lavinu jsme dokázali zastavit až v posledních třechminutách, když naši hráči začali spolupracovat, zdvojovali skládkya soupeře nenechali rozehrát a rozběhnout se. Většina inkasovanýchbodů padla totiž po sprintu přes půl hřiště.

         4. RC Zlín- RC Dragon Brno 0 : 8

         Mírně demotivovanía unavení jsme nastoupili k poslednímu zápasu proti domácím.Obdrželi jsme body z obdobných situací jako v zápase s RC Bystrc.Opět jsme měli i v tomto zápase podařené pasáže a naši kanci serozhodně nevzdali.

         Celkově můžemenaše ještě nesehrané mohykány pochválit ! Ukázali, že se nebojískládat, že mají zápal pro hru a dokáží zmotivovat síly i v závěru už ztracených zápasů.  

Jiří Váňa

 

kategorii U12 jsmetaké odehráli čtyři utkání:

1.  RC Zlín – RC Olomouc 4:0.

Výborný vstup do turnaje a do jarní sezóny!Naši hráči konečně hráli kolektivně – přihrávali si až do křídel,velmi pěkně čistili rucky a slušně skládali. Tedy ty činnosti,které po hráčích vyžadujeme již cca rok J. Soupeře vůbeck ničemu nepustili a zápas měli pod kontrolou.

2.  RC Zlín – RC Vyškov 0:5.

Většinu prvního poločasu ještě naši kluciudrželi trend z prvního utkání, ale nakonec od favoritadostali pět pětek. Škoda, že jsme sami neskórovali.

3.  RC Zlín – RC Bystrc 1:4.

Ač tomu výsledek možná nenasvědčuje, utkáníbylo poměrně vyrovnané. Přece jen však byla Bystrc o nějaký krůčekdopředu…

4.  RC Zlín – RC Dragon 0:5.

V posledním utkání s domácímihráči už Zlíňáci nedokázali navázat na slibný herní výrazz předchozích utkání a začali opakovat dlouhodobé špatnénávyky a chyby z minulosti – v obraně nedrželi linii atvořili „zuby“, čištění rucků přestalo fungovat a přihrávek takéubylo a kluci opět sólovali…

Nicméně jako trenéři máme z prvníhoturnaje dobrý pocit, hráči již začínají chápat herní souvislosti akolektivní pojetí hry.

Sestava RC Zlín U12:David, Ondra, Albert, Tomáš, Marek M., Marek P., Tobiáš, Alan,Filip, Dan, Standa.

Příští turnaj se koná v sobotu23.4.2016 v Havířově.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace