Archiv článků

Mladší žáci v zahraničí

Ve dnech 11. a 12. června 2010 absolvovala mužstva mladších žákůkategorie U11 a U13 společně s mužstvem kadetů U17 zahraničnízájezd do Rakouska a Maďarska.

Ze Zlína jsme odjeli podle plánu v 9,00 a do Vídně jsmedorazili v jednu hodinu po obědě. Přivítalo nás 33° az klimatizovaného autobusu se nikomu moc nechtělo…

První zápas odehráli hráči U11 proti stejně starým chlapcůmmístní Vienna International School. Pro většinunašich hráčů to bylo první setkání s mezinárodním ragby. Porozpačitém začátku jsme hru vyrovnali, ztratili jsme zbytečnýrespekt a ke konci jsme byli lepším mužstvem. Utkání skončilospravedlivou remízou 4:4.

Do dalšího zápasu nastoupili hráči U13 proti viditelně starším alogicky i vyspělejším žákům místní mezinárodní školy. Hrálo sepodle pro nás zcela odlišných pravidel, která se více podobaladospělému „patnáctkovému“ ragby, přesto patří našim chlapcůmpochvala za předvedený nebojácný výkon a konečný výsledek1:6 není vůbec důležitý.

Nejlepším hráčem obou kategorií byl za svůj výkon vyhlášenMarek Jandouš, dík však patří všem hráčům a tonejen za předvedený výkon, ale hlavně za to, že to všichni zvládlii v tomto opravdu úmorném tropickém počasí.

Po té co své utkání odehráli i kadeti a po malé odpolednísvačině, jsme vyrazili směrem do slovenského Štůrova, kde jsme mělizabezpečené ubytování. Cesta se díky dopravním komplikacím danýmpátečním podvečerem protáhla a do Štůrova jsme dorazili až hodinupřed půlnocí.

Na sobotu 12. června jsme měli naplánované zápasy protimaďarským mužstvům Esztergomi Vítezek Rugby.Vzhledem k tomu, že se na místním hřišti vzhledemk nedávným záplavám nedalo hrát, jsme programpřeorganizovali.

V Ostřihomi jsme si prohlédli místní baziliku svatého Štěpána,údajně druhou největší v Evropě. Po té jsme udělali jedinémožné v tomto počasí a vrátili jsme se do Štůrova, kde jsmev areálu termálních koupališť Vadaš strávili příjemnýpůlden.

Do Zlína jsme se vrátili po osmé hodině večer arodičům jsme odevzdali lehce přičmoudlé a snad spokojenéchlapce. 

Miroslav Vacula

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace