Archiv článků

Mladší žáci U13 přivezli zlaté medaile z Krakova

Silně obsazený mezinárodní turnaj v polském městě Krakov byl pronaše mladé hráče další možností porovnat své dovednostiv mezinárodním měřítku. Dne 19.5.2012 jsme byli pozváni nav pořadí šestý ročník Turnaje kněze  MieczyslawaKuznowicza. Jedná se o kněze, který byl průkopníkemragbyového sportu v Polsku.

Turnaj proběhl na stadionu polského klubu Juvenia Kraków av naší kategorii U13 startovalo celkem devět týmů, dvaz České Republiky, RC Zlín a RC RentalHavířov a sedm z Polska, Bialo-Czarni NowySadz, Czarni Bytom, Igloo RC Ruda Šlaska, Juvenia Kraków, Nowa HutaRK, RC Czenstochova a UKS Gorce.

Naši hráči se předvedli v tom nejlepším světle, když jsmev turnaji porazili všechny soupeře a jako o minulém víkenduv Ostravě jsme na turnaji zaslouženě obsadili 1.místo.

 

Ze Zlína jsme vyrazili v pátek dopoledne av odpoledních hodinách jsme dorazili do Krakova. Ubytovánijsme byli přímo v areálu ragbyového stadionu a po krátkémodpočinku jsme vyrazili do Aquaparku Park wodny v Krakowie.Tam jsme strávili dvě hodiny plné vodních radovánek, jízdě natobogánech…

Zdravě unaveni jsme povečeřeli a poté jsme se vydali pěškyna hrad Wawel. Jednalo se o delší procházku, na hrad jsme doraziliskoro za tmy, v podhradí jsme nakoupili nezbytné suvenýry,dali jsme si celkem dobrou zmrzlinu a vydali jsme se zpět. Únavaz celého dne byla značná, proto se nám podařilo celkem bezproblémů usnout, což nebývalo v minulosti zvykem.

Po snídani jsme se začali připravovat na turnaj a naše výsledkybyly následující:

Základní skupina

RC Zlín: Bialo-Czarni Nowy Sadz  – 6:3 ( Kozubík3x, Juřík 1x, Řezníček 1x a Břešťák 1x )

Do tohoto rozehrávacího zápasu jsme nastoupili v našínejsilnější sestavě a poté, co jsme soupeři bodově odskočili, dodruhé půlky průběžně nastoupili všichni hráči a soupeř výsledekzkorigoval.

RC Zlín: Nowa Huta RK  – 8:0 ( Kozubík 2x, Řezníček2x, Břešťák 2x a Neubauer 2x )

Na dalšího soupeře jsme vlétli a od začátku jsme nenechávalinikoho na pochybách, kdo je pánem na hřišti. Soupeři jsmev prvním poločase nasázeli 8 bodů a utkání bylo podle polskýchpravidel ukončeno systémem KO. Chtěli jsme, aby si zase zahrálivšichni, proto jsme soupeře po delším smlouvání „ukecali“ i nadruhou půlku, do které mimo spojky nastoupili všichni náhradníci. Itento poločas, který se do turnaje nezapočítával jsme vyhráli.První body kariéry pro Tomáše Neubauera.

 

Finálová skupina

RC Zlín: Bialo-Czarni Bytom  – 3:1 ( Kozubík 1x,Řezníček 1x a Jandouš 1x )

S tímto mužstvem jsme se poměrně hodně zapotili, byli tonejvětší kandidáti na vítězství a bylo na nich vidět, že je naševýborná kompaktní a tvrdá hra velmi překvapila. Zápas jsmezaslouženě vyhráli a čekal nás poslední soupeř.

RC Zlín: RENTAL Havířov – 3:2 ( Kozubík 1x, Juřík 1x aBřešťák 1x )

S naším starým známým Moravským soupeřem jsme svedli dalšívyrovnanou bitvu a tentokrát se miska vah přiklonila na našístranu. Na našich hráčích bylo vidět, že nic jiného než vítězstvív utkání a tedy i v turnaji neberou a po boji mohlovypuknout obrovské veselí na oslavu zaslouženého vítězství.

 

Na turnaji startovali:

Daniel Mrlík, David Sluštík, Marek Jandouš, Denis Juřík,David Břešták, Matěj Soukup, Patrik Šišmiš, Jan Hýža, MichalVaculík, Martin Vyoral, Jan Kozubík, Štěpán Kruťa, Tomáš Neubauer aAdam Řezníček.

Náš hráč Jan Kozubík byl po zásluze vyhlášenjako nejlepší hráč turnaje v kategorii U13…

Po té co byly vyhlášeny výsledky, dostali jsme pohár a medailejsme nastoupili do autobusu a ve večerních hodinách jsme ve zdravídorazili do Zlína.

Fotogalerie ze zájezdu je ZDE!!! 

 

Tato cesta byla spolufinacována z Fondu pro mezinárodnístyk Statutárního města Zlín.

Děkujeme 

 

Miroslav Vacula

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace