Archiv článků

Mladší žáci odehráli turnaj v Havířově

Se dvěma kategoriemi mladších žáků U10 a U12se zúčastnil Rugby Club Zlín v sobotu 23.4.2016 turnajev Havířově.

Mladší U10 měla 7 hráčů ajednoho si tak vždy půjčili na „hostování“, protože hrajív osmi hráčích. Sestava: Jakub, Adam, Mikuláš, Ferdinand,Karolína, Beata a Radek.

Svůj turnaj odehráli dobře – 2x vyhráli, 1xremizovali a 1x prohráli. Více trochu později…

Starší U12 mělav sestavě 11 hráčů, při utkáních se hraje 9 vs 9. Turnaje sezúčastnilo sedm týmů, rozdělených do dvou skupin. Našimi soupeřive tříčlenné skupině byly týmy Dragon Brno a Ostrava-MariánskéHory a hrálo se 2x 9 minut. Čtyřčlenná skupina se hrála 2x 7 minuta byly v ní Havířov, Brno-Bystrc, Vyškov a Olomouc.

RC Zlín – Dragon Brno 3:2(1:0). Na jaře našim hráčům jejich první utkánív turnaji zřejmě svědčí. Minulý týden porazili Olomouc a nynídokonce Dragon Brno. A hlavně v obou případech po skvělémvýkonu! Tentokrát si uhlídali soupeřovy výrazné hráče dobrouobranou a v poločase vedli 1:0 po položeníTobiáše. Dragon vyrovnal, ale svým důrazem vrátilvedení Zlínu Tomáš. Ke konci utkání Dragon opětvyrovnal a z našeho výkopu z půlky rozvinul útok. Alenaši kluci sebrali soupeři míč a po několika ruckách dokázal skočits míčem do brankoviště Marek. Ihned potérozhodčí odpískal konec utkání.

RC Zlín – TJ Sokol Mariánské Hory 1:6(2:0). Bohužel v dalším utkání naši kluci neudrželikoncentraci, i když v poločase nebyl stav ještě beznadějný.Pak jsme však nedokázali pokrýt skvělé individuality Ostravy a samidokázali položit jen jednou zásluhou Ondry.

RC Zlín – RC Bystrc 0:4(0:3). V utkání o umístění jsme se střetlis druhým týmem opačné skupiny. V prvním poločase námsoupeř trochu unikl, a i když ten druhý byl z našeho pohledulepší, nedokázali jsme dojít až do brankoviště…

Musíme však pochválit hráče za dobrý turnaj,je vidět, že tým se herně zvedá a dokáže hrát vyrovnané partie is týmy, na které dříve nestačil. Příště ještě musíme udržetkoncentraci ve více než jednom utkání a věřím, že výsledky budouzase o něco lepší!

Výsledky se v této kategorii nevyhlašují,takže za pěkného počasí v Havířově vlastně vyhrálivšichni!