Archiv článků

Mladší žáci odehráli první turnaj na Dragonu.

Nová sezóna 2015/2016 přinesla nejmladšímkategoriím několik podstatných změn.

Především je to posun kategorií z lichýchna sudé, tedy loňská kategorie U11 zůstala pohromadě a nyní je tokategorie U12. Hrají však na větším hřišti (na šířku ve 22m) a vevětším počtu (9 vs 9). Další změnou je, že všechny turnaje U6 – U12jsou nesoutěžní, a tak se nevyhlašuje pořadív turnaji ani vítěz. Snahou této změny je dát dětem radost zehry a zároveň se zaměřit na osvojované dovednosti a jejich přenosdo hry, bez tlaku na vítězství.

Prvního turnaje se zúčastnily v U12 jentři týmy Dragon, Vyškov a Zlín, proto se hrálo každý s každýmdvoukolově. Naši hráči odjeli do Brna jen s osmi hráči(spousta nemocných) a navíc v sestavě se třemi úplnýminováčky. Na místě nás tedy doplnili tři hráči Olomouce.

Jak je již psáno výše, výsledky nejsoudůležité, tak jen konstatujme, že naši hráči všechny zápasyprohráli, ale oproti loňsku se i přes prohry zlepšila individuálníobrana. Všichni nováčci zaslouží také pochvalu za své výkony. Škodajen, že se nám nepodařilo položit pětku…

Další utkání odehrají mladší žáci U12v sobotu 19.9.2015 na celostátním turnaji ve Vyškově.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace