Archiv článků

Mladší žáci hráli na turnaji PYRF

Druhou dubnovou sobotu se zúčastnili našinejmladší ragbisté mezinárodního turnaje PYRF v Praze.

Kategorie U12 hrála svůj turnajv Petrovicích, kategorie U10 na Tatře Smíchov. Na turnaj jsmese vypravili vlakem již v pátek za hojného doprovodu rodičů,takže naše výprava čítala 38 osob. Ubytování bylo strohé, ale najednu noc zcela vyhovující. Na páteční večeři jsme vzali děti dopizzerie, ráno jsme na snídani čerpali ze zásob připravených předemmaminkami J.

V sobotu obě kategorie zabojovaly apředvedly slušné výkony, mladší U10 však byla přece jen úspěšnější,když obsadila konečné 6. místo ze 30 týmů. U12 pak skončila nazačátku druhé poloviny také třicetičlenného pole účastníků.

U12

Naši hráči přijeli na turnaj v sestavě 13hráčů, takže jsme měli 4 hráče na střídání. Byli to: ČížOndřej, Dubský Adam, Gajdošík Filip, Jurásek Matyáš Filip, KolínekRobin, Milink Ondřej, Milinková Barbora, Ondroušek Martin, PátíkTobiáš, Přibyl Tomáš, Šperka Jan, Štourač David ©,Vyvlečka Tadeáš.

Turnaj byl rozdělen do šesti pětičlennýchskupin. RC Zlín měl ve své skupině týmy RC Sparta Praha, RC PragaB, ukrajinský RC Kiev Darnitsa a litevský SM Klevas. Hrálo se 1x 7minut.

Sparta – Zlín 3:0. Pěknývýkon našich, kdy však o vítězství Sparty rozhodly dvě našeindividuální minely ve skládkách 1 vs 1. Poslední akce utkání pakpřece jen ukázala převahu českého týmu, kdy stanovil konečné skórepěknou kolektivní hrou s přihrávkami do volného křídla.

Kiev – Zlín 0:3.S nevyzpytatelným ukrajinským klubem zahráli naši hráči dobřea prakticky měli utkání stále pod kontrolou. Body ZL: DavidŠtourač, Tadeáš Vyvlečka, Tobiáš Pátík.

Po obědě pak všechny týmy čekala dohrávkazákladních skupin.

Zlín – Praga B 0:2. Nášnejhorší výkon v turnaji. Kluci a jedna dívka se nedokázali poobědě zkoncentrovat, nehráli vůbec kolektivně a individuální snahaZlíňáků prostě na soupeře nestačila.

Zlín – Klevas 2:0. Jen těžkose naši hráči dostávali opět do herní pohody, ale přece jen udolalilitevského soupeře dvěma pětkami. Poprvé na oficiálním turnajiv kategorii U12 si položila svou pětku naše dívkav sestavě Bára :-). Body ZL: Milinková Barbora,Štourač David.

Ve skupině jsme obsadili třetí místo apostoupili do druhé výkonností „desítky“ týmů  v bojích oumístění. Tyto skupiny pak byly rozděleny na dvě pětičlennéskupiny. V té naší jsme paradoxně dostali opět Pragu B, SlaviiPraha A, Říčany B a lotyšský tým Eleja/TransactPro.

Praga B – Zlín 1:1.V odvetě se naši hráči snažili, ujali se vedení 1:0, kterésrdnatě hájili až do poslední minuty. V poslední akci všakdůrazný Pragovák bohužel nedovoleně odmítl našeho Tadeáše a došelaž do brankoviště. Píšťalka rozhodčího však zůstala po tomtozákroku němá a odpískala až položenou pětku a konec utkání… Tadeášvšak zůstal ležet zraněný na zemi a do konce turnaje už nemohlnastoupit. Bod ZL: Štourač David.

Slaviia A – Zlín 4:0. Popředchozím utkání odstoupil z turnaje i další náš hráč OndraČíž kvůli problémům s kolenem. Ze začátku zápasu jsme ještětrochu drželi se soupeřem krok, ale skóre postupně narůstalo. HráčiZlína navíc nedonesli míč do soupeřova brankoviště ani jednou.

Zlín – Eleja 2:1. Vyrovnanéutkání, ve kterém jsme vedli 1:0. Ale našim hráčům dělal problémyjeden „přerostlý“ Lotyš, který vyrovnal svou pětkou. Naštěstí našiodolali i závěrečnému náporu soupeře, jehož hráči při své snazeudělali předhoz a před naším brankovištěm byla nahlášena posledníakce utkání - mlýn pro Zlín. Šikovný a hbitý zlínský kapitán napostu mlýnové spojky David Štourač vzal po tomto mlýnu vše na sebea unikl kolem mlýna všem soupeřům. Přestože ho ještě dokázalisložit, dotáhl jedním pohybem akci až k položení a šťastnémuvítězství v tomto zápase. Body ZL: Duský Adam, ŠtouračDavid.

Zlín – Říčany B 0:5. Vposledním utkání už naši hráči na favorita (byť se jednalo o B-tým)nestačili. Jednak a především díky kvalitě soupeře a jednak iproto, že už jsme byli myšlenkami na cestě domů - tlačil nás totižčas, abychom stihli vlak. Prostě už naši hráči na víc neměli.

Za výkony v turnaji patří našim hráčům velký dík, určitě jsme ostudu neudělali a skončili zhrubav polovině ze všech startujících. Přesné výsledky zatím odpořadatele nemáme, z webu pořádajících RK Petrovice jsmevyčetli jen pořadí prvních deseti týmů:

1. RC Mountfield Říčany „A“
2. RC Brno Bystrc
3. RC Praga „A“
4. Teddington RFC – ENG
5. RK Petrovice
6. Tatra Smíchov „A“
7. RC Sparta Praha
8. RC Olomouc
9. Vilnius Rugby Academy – LTU
10. NT Kaliningradreg. – RUS

Snad ještě výsledky doplníme…

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace