Archiv článků

Mistrovství světa v ragby vrcholí

Již na konci tohoto týdne budeme znát nového mistra světa vragby. Zde je také rozhovor s Karlem Pekáčkem,který na Novém Zélandu v polovině 90. let hrál. Snažil jsem se hoalespoň částečně vyzpovídat za použití moderní emailovékomunikace.

Karel mi tedy napsal jeho životní dráhu, která by mohlabýt možná inspirativní pro dnešní mladé ragbisty. jen podotýkám, žejsme neměli mail, facebook a mobil měl maximálně jen každý desátýobyvatelčan ČR:

 

Ahoj,

vzhledem k probíhajícímu RWC v Rugby by jsem rád, aby serugby propagovalo i na Zlínsku, protože jsem asi jediná osoba,která na Novém Zealandu hrála soutěž a měla tedy možnostkonfrontace s  místním rugby a stylem života ( což je proRugby zásadní)

 

     Po vcelku úspěných dvou letech,kdy jsem získal s Tatrou Smíchov (Praha)  Mistrovskýtitul a zároveň se propracoval až do Národního týmu ( bylo mi 22let) jsem cítil, že poznat Rugby a jeho podstatu, můžu pouze na Jižníhemisféře ( jak se tenkrát s oblibou říkalo ). Můj otec Karel (dlouholetý president oddílu ve Zlíně )  měl několik kontaktůna Novém Zealandu, a proto moje kroky v roce 1998 ) mířily na NovýZealand, konkrétně do Christchurch na Jižním Ostrově NZ. ( únor1998 )

    Od začátku jsem pracoval jako námezdní dělníkv  továrně na nábytek, kterou ovšem vlastnili bývalívynikající hráči rugby. ( jejich jména jsou pro Vás nic neříkajícíhráči, kteří hráli za  Otago-Canterbury region ). Po několikatýdnech tvrdého trnéninku jsem se zůčastnil kempu ( v rámci jednohoklubu ) kde se bojovalo o místa v pěti seniorských týmech od A až Emístního klubu Shirley Vikings. (http://www.shirleyrugby.co.nz/)

     Po několika víkendech ( aněkolika stehech na hlavě-celkem 22 ) jsem se dostal na vyhlášenísestav na sezonu do C týmu ( např. v A týmu již tenkrát hrál ChrisJack, budoucí druhá řada All Blacks, se kterým jsem se vždypotkával na akcích klubu )

    Začal jsem tedy v C týmu, ale po několikaměsících jsem se jako amatér vypracoval do B ýmu a to pro mě bylabomba a začal jsem po práci tvrdě trénovat denně.

     V červenci mi jedno ránozazvonil kouč A-čka a řekl mi, že by jsem se s nimi mohl jítproběhnout. Tak to z pravidla začínalo, měli o mě zájem, aledalších 5 zápasů jsem odehrál v 1.Lize za A Team asi 20minut!!!Ovšem tato soutěž již byla přípravou na vyšší soutěže jako bylo NPCatd.

    Byl jsem jako v Jiříkově vidění když mě zvalizpět atd. Můj sen ( dnes by jsem tam byl zůstal i několik let )bylo hrát v Evropě. Měl jsem svého agenta a štěstí, že náš národákve, kterém jsem shodou náhod hrál, jsem také byl............

V další štacy na Anglických ostrovech jsem načal vBristol  http://www.bristolrugby.co.uk/  jeto velmi slavný klub. Já jsem hrál 6x za B team. Potom jsem ovšemzakotvil na řadu sezon ve španělské Valencii.

 

Kdo se chce podívat, ještě jednou na semifinálové zápasytak může zde:

Zápas o 3. místo je v pátek 21.10. a finále je v neděli 23.10.Začátky zápasů jsou vždy v 10 hodin našeho času, můžete se dívatživě na programu ČT4 Sport.

 

cenzor

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace