Mezinárodní turnaj Old Boys GEORG HOLEK CUP.

Ve dnech 23.-26.6.2011 se konal již 9.ročník veteránskéhoturnaje Georg Holek Cup. Do německého Stuttgartu se vydalo ze Zlína16 „stále mladých“ hochů, převážně bývalýchhráčů.

Snad i proto nám hlavní organizátorka Trudi – vdova po GeorguHolkovi – zajistila ubytování v mládežnickémtrochu strohém, ale moderním hostelu Neckarpark.

Po ubytování jsme se zúčastnili zahajovacího večírkuv irské hospodě v centru Stuttgartu. Tu jsme sedozvěděli, že na letošní ročník dorazili jen čtyři týmy – domácíRBW, Frankfurt, Moravskoslezští orli a obhájce trofeje ukrajinskýLvov.

V pátek dopoledne tak v klidu začal sportovní programturnaje.

MSO - Frankfurt  45 : 5 (25:0). Naše prvníutkání proti Frankfurtu jsme s přehledem vyhráli, alevítězství mohlo být i výraznější, kdybychom po několika našichpětkách nepřistoupili na oboustrannou „holomajznu“.

MSO - RBW  35 : 5 (10:0). Druhé utkáníMoravskoslezských orlů proti domácím bylo také poměrnějednostrannou záležitostí, i když soupeř byl zdatnější nežv prvním zápase.

Ve dvou zbývajících utkáních pátečního programu sis oběma německými soupeři obdobně snadnoporadil i Lvov a připsal si dvě výhry.

Večer jsme pak vyrazili do nedaleké pěší zóny, kde jsme obsadilijednu ze zahradních restaurací, srazili stoly do jedné dlouhétabule a začali jsme porovnávat kvalitu místního piva. Akce to bylapovedená, o čemž svědčili i kladné ohlasy místních ještě příštíden.

V sobotu ráno pak většina z nás využila příležitosti anavštívila Mercedes Benz Museum, kde jsme obdivovali jak krásnéexponáty, tak samotnou architektonicky skvělou budovu muzea.

Druhý hrací den začal soubojem o třetí místo mezi německýmisoupeři, kde byl úspěšnější Fankfurt. Pak začalofinále mezi Moravskoslezskými orli a ukrajinským Lvovem.

MSO - Lvov  0 : 10 (0:5). Toto utkání bylaspíše bitva než pohledné ragby. Náš soupeř hrál převážně silovourojovou hru na hranici pravidel a k tomu velmi dobře bránil.Jedna naše minutá skládka okolo rucku vedla k jediné pětceLvova v prvním poločase. I tak bylo utkání stále vyrovnané aotevřené. Až pár minut před koncem utkání Ukrajinci protlačili svůjmaul snad z 22m až do brankoviště a položili druhou pětku… Pocelou dobu však naše hra postrádala nápad ve hře dopředu, takžejsme skvělou obranu Lvova nedokázali ani jednou překonat.

Večer se pak konala v baru Rat-Rat závěrečná party, kde bylytradičně předány ceny všem týmům a poděkování pořadatelům. Celáakce byla povedená a můžeme se jen těšit na příští jubilejní10.ročník v Kostnici.

O zdokumentování celé akce se staral Břeťa a zde je odkaz nacelou jeho fotogalerii  http://bstasta.rajce.idnes.cz/Georg_Holek_Cup-Stuttgart