Archiv článků

Méně posil, více bojovnosti aneb nervy drásající bitva U14 s Bystrcí

Do nedělního utkání nastoupili naši kluci bezvýrazných olomouckých posil – Jirky, Marka a Radovana. Byli tedyodkázáni jen sami na sebe. A evidentně jim to prospělo. Do zápasunastoupili v sestavě: Kevin, Ondra Kocháň, Marek Macháň,Albert Váňa, Alan, Filip, Honza, Dominik, Dan, Tomáš, Albert Kršák,Marek Ponížil a Kuba. V záloze byli připraveni Standa, Alex,Vojta a Ondra.

Bohužel, hned zkraje zápasu jsme udělali chybua soupeř položil pětku. Pak se však hra poměrně vyrovnala a hrálose převážně ve středu pole. Díky mokrému povrchu hráčům obou týmůčasto vypadávaly míče do předhozu, což kouskovalo hru a vedlok velkému množství mlýnů. Ty byly naneštěstí naší slabinou aještě do poločasu jsme soupeři umožnili dvakrát skórovat. Výsledek0:15 nevěstil nic dobrého.        

Kluci to však nevzdali. Vojta na začátku druhépůle donesl šišku až do soupeřova pětkoviště a vykřesal jiskřičkunaděje. Brňáci se ale nechtěli dát zadarmo a vzápětí zase odskočilido pohodlného náskoku 5:22. Pak přišla ovšem naše silná chvíle.Druhá vojtova pětka kluky nakopla a vycítili šanci. Zvýšili důraz aopravdu srdnatě bojovali. Soupeř znervózněl, začal faulovat a dělalchyby.

Díky další Ondrově pětce jsme se dostali nadostřel 17:22 a tlačili a tlačili. V jednom momentě jsme všaknedokázali pokrýt bystrcký protiútok a dostali nešťastnou pětku.Závěrečný tlak vyústil v ještě jednu naši pětku, kterázkorigovala výsledek na konečných 22:29.

Atmosféra na stadionu byla báječná. Hrálo sebojovné atraktivní ragby s nejistým výsledkem až do saméhozávěru. Klukům patří velký díky za snahu a bojovnost, protožedrželi při sobě jako tým a opravdu se o vítězství rvali. Prohra násnemusí nakonec mrzet, naopak nás motivuje zahrát příští týden protiVyškovu ještě lépe. Takže už se těšíme na další tréninky a zápasy.A díky taky rodičům, kteří obětavě kluky vozí a materiálně i citověpodporují. Byl to báječný ragbyový den.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace