Archiv článků

Lokomotiva Olomouc - RC Zlín 27:13 (16:3)

Do Olomouce jsme odjížděli hodně oslabeni především o nemocnéstřevní chřipkou a nezodpovědné juniory.

Utkání začalo vzájemným oťukáváním obou soupeřů bez žádnéhosouvislého tlaku. Díky silnému větru se nedařila kombinační hrazaložena na hře útoku. Obě strany dělaly hodně chyb, pramenících znedobré techniky při hře s míčem. Tolik předhozů a spadených míčůpři zakládání skrumů jsem už dlouho neviděl. Ve 30´ byl stav díkyproměněným TK 6:3 pro domácí. ( Na nás byly písknuty TK zapřepadávání ve skrumu a ofsajd - vše před naším háčkem!!!!). Ve 35´se po skrumáži před háčkem nedokážeme ubránit a po nesložení našíobranné linie dostáváme pětku i s prokopem. Navíc před poločasemsoupeř zvyšuje dropem na 16:3.

Po změně stran opět neskládáme vedle skrumu a dostáváme dalšípětku. Až ve 22´ již za stavu, kdy jsme hráli přesilovku (ČK -Olomouc) dává po překopu olomoucké obrany pětku útoková spojka asnižuje na 22 : 8. Bohužel za 5´po mlýnu dostáváme od oslabenéOlomouce o dalšího hráče (ŽK na 10 min.) pětku, kdy nesložili dvanaši hráči jednoho soupeře,který proběhl přímo mezi nima. To byliod sebe tak metr. Po dalším vyloučení olomouckého hráče (ČK -Olomouc) dohráváme proti 13 soupeřovým hráčům a pokládáme pětku vposledních minutách zápasu. Snižujeme tak na 27:13.

Hodnocení: Co chtít víc nevím. Když si řeknemtaktiku hrát přes křídelní prostory tak proč to hráči tak nehrají?!První 3/4 byla určena jako bourač, ale to neznamená že bude choditrozbíjet obranu pokaždé když dostane míč. Za celý zápas nedošel míčna jediné křídlo.

Tolik individuálních chyb z naší strany (co se týká zpracovánímíče) jsme neudělali ani pod obrovským tlakem v minulém zápase. Ato nás Olomouc vůbec nijak netlačila ani nepřehrávala. Jen využilanaší nepřesnosti. Ono to všechno začíná ale na individuelnímpřístupu hráčů. Odjíždět na utkání , které lze vyhrát s jedinýmnáhradníkem je už silné kafe nejen pro mne ale i pro ostatní hráče.osobně zvažují že začnu víkendy trávit poněkud jiným způsobem nežtakhle. Co se týká herních věcí: od čeho máme kapitána a jehozástupce když pak TK vymýšlí jiní hráči. Opět máme důležitý autpřed pětkovištěm a my ho opět nezahrajeme ( dnes 3x). Obranná hraaž na jisté individuální skládky funguje dobře ač výsledek tomuneodpovídá. Ale jak říkám pochybili spíš jednotlivci než tým. A tokecání : to je jak pořekadlo " jako na tréninku, tak nabojišti: - kecat a kecat a hádat se mezi sebou. Hráči vůbecneuznávají pravidlo, že mluvit o tom co a jak se bude hrát mákapitán a jeho zástupce a proto byli zvoleni. Doufám že v dalšímzápase to bude lepší, přeji to zlínskému rugby.

Sestava: Stoklásek J., Petřík, Hejmala st.,Dosoudil, Dvořák, Krajčovič, Juřík, Pekáček, Prokeš, Kotík M.,Zapletal, Šulej, Najman, Jančí, Hejmala ml.

Střídal: Kovařík

Body: Kotík M. 5P, 3TK, Pekáček 5P

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace