Archiv článků

KB Pohár: TJ Sokol Mar. Hory : RC Zlín 25:22 (8:12)

V sobotu 25.4.2009 jsme za krásného slunečného počasí zajíždělyza sokolíky do Ostravy. Zápas, i když jsme byli po většinu utkánílepším týmem, tak vyzněl lépe pro domácí, jelikož měli lepšíhokopáče na branku.

Nastoupili jsme k utkání s odhodláním vytěžit z ostravských dolůnejen výhru, ale i bonusový bod v podobě 4 pětek. Stanovenástrategie nakopávaných míčů a jejich dobíhání nesla od začátkuúspěch. Sice jsme prohrávali po TK  3:0, ale po chvilce jsmese dostali díky obrannému kopu ostravských do jejich"22", kde jsme zahrávali autový signál. Jak už je našimzvykem, v důležitou chvíli nejsme schopni tento signál zahrát.Naštěstí se k míči dostal Juřík jenž nahrál mlýnové spojce a taprošla nesložena 3 ostraváky až k tyčce háčka. Tímto jsme se ujalivedení i s KPP 3:7.  Dále jsme se snažili o položení pětky,bohužel nevhodné postavení našeho křídla na dobíhání překopů náspřipravilo o další body. Z ojedinělého útoku domácích dostávámepětku, kterou se ujímají vedení 8:7. Naštěstí další křižný kop užnaše křídlo proměnuje a opět se zaslouženě ujímáme vedení 8:12.Bohužel se nedaří kopáči.

Ve druhé půli snižují pomocí TK ostravští na 11:12 . Pak se nadlouhou dobu hraje uprostřed hřiště s velkým množstvím chyb. Nám sez tohoto podařilo vymanit dříve a po křídle pokládáme k praporkutřetí pětku. I přes vystřídání kopáče se nedaří proměnit KPP.Vedeme tedy 11:17. Bohužel Ostravští se dostávají do naší"22" kde nestačíme skládat soupeře a ten obrací ve svůjprospěch i s KPP na 18:17. Asi po 5 min se znovu souhrou několikafází roje a rychlým přenesením míče do křídla ujímáme vedení 18:22.Bohužel KPP neproměněn. Nevzládáme však psychicky závěr utkání adostáváme další pětku po nesložení pod háčko a domácí se ujímajívedení 25:22. Měli jsme ještě cca 8 min. na otočení skore, alevlastními chybami (kopání místo hry rukama) se o tuto možnostpřipravujeme. 

Závěrečné hodnocení trenéra: V utkání jsmeměli lepší hru v autech než soupeř, měli jsme 95% mlýnů, přestojsme ztráceli míče snad v 70% založených rucků atd. Toto aneúspěšnost kopů na bránu nás připravilo o důležité vítězství protichabé hře Ostravy. Bohužel nápady naší útokové spojky nebylydořešeny k užitku celého týmu.

Chtěl jsem se rozepsat i o úrovni rozhodčího, jak rozdílněposuzuje hru v rucku, hru na zemi, obstrukci hráče po nahrání čikopu, atd. Ono je toho vážně moc. Snad jen že svým výkonemvelmi pomohl ostravským. Může mě někdo nazvat uplakánkem, leč ztoho si nic nědělám. Ona úroveň našich rozhodčích je totiž neustálestejná neli horší. Znovu se potvrzuje  že jejich semináře ajiné akce jsou vyhazováním peněz, protože zlepšující se kvalitarozhodování se neprojevuje.

Sestava: 1. Kovařík, 2. Hlaváček, 3. Krajčovič,4. Dosoudil, 5. Borek, 6. Prokeš, 7. Juřík, 8. Novosád(c), 9. Tvrdoň, 10. Žilka, 11. Talaš, 12. Kotík T., 13. Prokop, 14.Stoklásek M., 15. Hejmala

Střídali: Láník

Lavička: Vojanec, Jasnos, Adámek, Malina

Vodonoš: Milan Keho

Body: 5P Tvrdoň, 5P Kotík T., 5P Stoklasek M.,5P Krajčovič, 2KPP Hejmala

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace