Archiv článků

KB Pohár: RC Zlín - RC Havířov 32:17 (3:5)

V posledním kole základní části ragbyové ligy o pohár KB jsmenastoupili proti bývalému extraligovému celku z Havířova. Po minuléprohře v Ostravě jsme potřebovali nejen porazit havířovské mužstvo,ale získat také bonusový bod za 4 pětky. Jen tímto plným ziskembodů jsme mohli pomýšlet na konečné třetí místo v naší skupině C,které zaručuje do následného playoff o pohár nejvýhodnější podmínky- všechna utkání se hrají doma (žádná doprava), v případě postupunastupujeme v dalších kolech proti nejslabšímu týmu.

Tento úkol však nebylo lehké splnit. Havířov je dalekovyzrálejší a zkušenější tým, jenž jsme už několik letneporazily.

 Utkání začalo vzájemným oťukáváním ve středu pole. Našestrategie hrát ze začátku rukama přes útok se nejevila špatně , alenepřinesla trvalý tlak na soupeře, který by se dal zužitkovat vbody. Obrana soupeře nás stačila zastavovat včas od svéhopětkoviště. Vedení jsme se ujali díky TK, který proměnilHejmala ml.. Havířov předváděl svoji typickou hrurojem, na kterou jsme se chystali v obranné fázi, ale přesto námstačil do poločasu položit pětku. Jejich kila navíc v rojnímsestavení byly znát v každém mlýnu, či moulu kde nás hrnuli předsebou jak pluh sníh. Naštěstí se jim nepodařilo tohoto tlaku díkynašim obětavcům více zužitkovat. Poločas skončil tedy 3:5 veprospěch hostů. Nutno dodat že se nám absolutně nadařili autovávhazování, čímž se náš útok nedostával do hry, tak jak jsme sipředstavovali.

Ve druhé půli se nám podařilo hned na začátku položit pětku zemlýna po akci vazače s mlýnovou spojkou Láníkempod háčko, bohužel kopáč minul. Tím jsme se ujali vedení 8:5, jenžejsme opět přes zlepšenou útočnou hru nedokázali ubránit Havířovskýroj a ten nám pokládá druhou pětku. Jejich kopáč neměl také den atak zůstal stav 8:10. V tomto čase jsme začali mít trochu štěstípři našich autech, které jsme začali vyhrávat a náš útok mohlkonečně uplatnit svoji sílu. Měnil strategii hry podle potřeby aťuž nakopávanými míči nebo hrou do křídel. Zatlačili jsme soupeře dojejich "22" kde jsme vytěžili z autového vhazování dalšíbody v podobě pětky Hlaváčkem. To nás trochuuklidnilo i když jsme se opět netrefili z KPP. Za chvíli jsmezvýšili vedení díky skvělé obranné činnosti našeho útoku kdy jsmesrazili obranný odkop soupeře a OtíčekHejmala tento míč zalehla v pětkovišti soupeře. DíkyKPP jsme se ujali vedení 20:10. Díky velmi dobré hře našeho útokujsme se dostávali i nadále do soupeřovy "22" kde jsmeatakovali jejich pětkoviště a nedalo na sebe dlouho čekat , poútoku jsme dosáhli další a velmi toužebné čtvrté (bonusové) pětky.Tímto jsme se ujali vedení i s KPP 27:10. Hned po výkopu náš útokdíky skvělé hře "mladých pušek" (kombinace Talaš- Prokop) dává další pětku a zvyšuje na 32:10. V tétochvíli jsme na chvilku polevili, čehož hosté využili, a jak jinaknež rojem, snížili těsně před koncem na 32:17. Utkáni zakončilzkušeným zakopnutím šišky do autu kapitán Juřík atím bylo vítězství dokonáno.

Velmi dobrým výkonem se v tomto zápase ukázala"mladá puška" Prokop, kterého zdárně doplňovali Žilka,Hejmala ml. a Juřík.

Sestava: 1. Hejmala st., 2. Hlaváček, 3.Krajčovič, 4. Dvořák, 5. Pobjecký, 6. Prokeš, 7. Tvrdoň,8. Juřík (c), 9. Láník, 10. Kotík T., 11. Talaš, 12. Hejmalaml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L., 15. Žilka

Střídali: Borek, Dosoudil, Kovařík, Vojanec

Lavička: Jasnos, Malina, Křemének

Body: 5P Láník, 5P Kotík T., 5P Hlaváček,5P+3TK Hejmala ml., 5P Prokop, 2KPP Tvrdoň, 2KPP Talaš

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace