Archiv článků

Kapitán Hubáček: Snem je extraliga

Před deseti lety začínal světlovlasýpodsaditý kluk hrát v mladších žácích na postu pilíře amlynáře. V průběhu let se třiadvacetiletý Pepa Hubáčekv roji posunul na post rváčka a od minulého roku je navíckapitánem A – mužstva.

Novou roli se mu daří skloubit i se studiemVysokého učení technického v Brně. V těchto dnechpřipravuje svůj tým na jarní část sezony, která rozhodne o tom, kdospadne do třetí ligy a o tom, kdo si zahraje ligu národní.

 

Od léta figuruješ v rolikapitána a jsi členem výboru klubu. Co ti to za uplynulý podzimdalo a co naopak vzalo?

Obě věci mi vzaly trochu volného času. Nadruhou stranu jsem díky členství ve výboru získal přehled o tom,jak to v klubu funguje a taky se můžu podílet na jehosměřování. Role kapitána mi dala obrovskou zkušenost s vedenímskupiny různorodých lidí. Dokonce si sám někdy říkám, jak vůbecmůžou spolu hrát. A taky mi to dalo velkou odpovědnost.

V jaké fázi zimní přípravy senyní A – tým nachází?

Počítal jsem, že první zápas bude někdyv půlce března. Teď měl přijít poslední měsíc přípravy a tedymaximální zaměření na výbušnost a schopnost pracovat intenzivně porelativně dlouhou dobu. Jelikož bude první zápas až v půlcedubna a plán kondiční přípravy není dobré v jeho průběhuzásadním způsobem měnit, tak v měsíci navíc budeme formu spíšeudržovat a využijeme ji v trénincích zaměřených více na hru.No a někomu, kdo začal zimní přípravu pozdě, to může pomoct dohnatostatní.

Co se týče herní přípravy, tak tam máme zasebou zopakování základních prvků hry, které je vždy potřeba hráčůmpo dlouhé zimní přestávce připomenout. Nyní se zaměříme více naherní systém a standardní situace.

Kolik hráčů bude připraveno doostrých jarních bojů?

Základ, se kterým lze počítat do každéhozápasu, tvoří dvacet borců. K nim je potom třeba připočítatdalších deset hráčů, s jejichž účastí se nedá vždy počítat. Nazačátek sezóny je to celkem pěkný počet, ale jestli je dostatečný,zjistíme až ke konci sezony, kdy se projeví zranění ze zápasů.

Jaký je cíl seniorského týmu naletošní jaro?

Určitě bychom chtěli udělat radost našimfanouškům a vyhrát všechny domácí zápasy. A potom přivést i nějakouvýhru z venku. Kdyby se nám to podařilo, tak bychomv naší soutěži mohli pomýšlet i na druhé místo v tabulce.Do každého zápasu ale půjdeme s tím, že ho vyhrajeme.

Pokud se člověk přece jen trochuzajímá o zlínské ragby, tak vidí, že se zvednul počet hrajícíchdětí. Souhlasíš?

Určitě a mám z toho opravdu velkouradost. Protože asi před dvěma roky skončilo tříleté období, kdy doA-týmu nepřišel nikdo z juniorů. To se podepsalo na hernímvýkonu, protože když se jede na zápas v patnácti lidech, takpředvést solidní výkon je vždy obtížné. Aktuálně se to lepší, alepořád v týmu chybí konkurenční tlak na jednotlivé posty, kterýdokáže teprve výrazně zvýšit herní úroveň týmu. Seniorský tým sebez stálého přísunu mladých nadějí neobejde, stejně jako seneobejdou mladí ragbisté bez svých vzorů v „Áčku“.

Co je tedy důsledkem většího počtumladých nadějí?

Myslím si, že se podařilo navýšit počettrenérů mládeže, a tak se trenéři mohli jednotlivým kategoriím vícevěnovat. Podařily se nám také nábory mládeže. Stále bychom alepotřebovali početně navýšit stavy jednotlivých kategorií. Proto senyní zaměřujeme na další navýšení počtu trenérů tak, abychom bylischopni nabrat další nové hráče.

Kdo je v ragby tvýmvzorem?

Nemám přímo jednoho konkrétního hráče, kekterému bych vzhlížel.

Čemu se kromě ragbyvěnuješ?

V podstatě zase jenom ragby. Opravdurád chodím do posilovny a vždy si ten souboj člověka s železemužívám. A to především přes zimu, kdy tělo lépe regeneruje.V létě si pak zajdu spíše na kolo. Žádné dlouhé trasy, radějivyhledávám nepříjemné kopce. Dále se zajímám o sportovní výživu asportovní výkon.

Jaké jsou tvé cíle dobudoucna?

Extraliga. Možná to zní v tuto chvílivíce jako sen než cíl, ale já si myslím, že snít nestačí. Jepotřeba si stanovit jasný cíl a udělat pro něj maximum. A protožejsem stále mladý, tak si myslím, že se startu Zlínav extralize ve své hráčské kariéře dočkám. V zimě jsem sestal také asistentem trenéra, tak si musím udělat trenérskoulicenci. Mimo ragby bych chtěl dodělat vysokou školu a najít sipráci v oboru, která mi umožní stíhat tréninky, zápasy apodobně.

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji a ragby zdar!

 

 

 

Autor: Jan Navrátil

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace