Kadeti: RC Zlín – RC Havířov 15:15 (12:5).

V sobotu 10.4.2010 ve svém prvním soutěžním utkáníjara kadeti remizovali.

Přesně po týdnu na stejném místě a se stejným soupeřem odehrálinaši kadeti zcela odlišné utkání. Hráče jsme upozorňovali, že tentozápas bude jiný než před týdnem, přesto se jim nepodařilo nadHavířovem vyhrát.

Hned v úvodu nás zatlačil Havířov na naši polovinu av 8´ vytěžil z tlaku pětku po trestném kopu, KPP bylneúspěšný – 0:5.

Teprve pak naši hráči převzali iniciativu a v 17´ dokázalivyrovnat důrazným průnikem se vzájemnou podporou po ose Havlík,Holba a pokládající Kopečný. KPP Smiřický neproměnil – 5:5.V tomto úseku utkání měli zlínští kadeti navrch a ve 22´položili další pětku zásluhou Holby, který po mlýnu vzal míčz vazače a pronikl až do brankoviště. Z výhodného úhlupřidal Smiřický i kop po pětce – 12:5.

Ve druhém poločase hned ve 3´ z trestného kopu navýšil opětSmiřický na 15:5 a to možná kluky trochu ukolébalo. Havířovští sivšak v obraně uhlídali další průniky Holby, Navrátila idalších a naopak v 8´ snížili z TK za hraní na zemi na15:8. Pak nás dobrými kopy své útokovky několikrát vrátili do naší22m, kterou jsme neměli dostatečně pokrytou křídlem a zadákem. Pojednom našem autu z obranného pásma odkopávala naše útokováspojka, ale do hry se zapojili i někteří spoluhráči před míčem, atak za ofsajd následoval v 16´ trestný kop soupeře. TenHavířov rozehrál rukama a dotáhl svou akci k položení. Poproměněném KPP byl tak stav tři minuty před koncem 15:15.

Ve zbylém čase jsme ještě měli pár autů a mlýn v havířovské22m, ale největší šance přišla v poslední minutě. RozhodčíM.Franta nařídil TK cca na 22m a 15m od autové čáry, nicméněSmiřický branku minul a soupeři se tedy rozešli smírně.

Z pohledu trenérů Zlína to bylo utkání, které jsme mohlivyhrát, ale bohužel hráči v útoku snad ani jednou nevyužilipodporu nabíhající z druhé vlny. Toto stále trénujeme a minulýtýden si to kluci také úspěšně vyzkoušeli ve hře - nyní jako by nato zapomněli…

Body ZL:Kopečný, Holba po 5 (P), Smiřický 5 (TK+KPP).

Sestava RC Zlín:

1 Mrlík, 2 Hubáček, 3 Trubelík, 4 Lefner, 5 Kopečný, 6 Havlík, 7Kocháň, 8 Holba, 9 Skovajsa, 10 Smiřický, 11 Kolek, 12 Hašpica, 13Klempa, 14 Navrátil, 15 Doležel.

Náhradník: Adamec

V sobotu 17.4.2010 v 11hod. hrají kadeti zase ve Zlíně.Tentokrát v soutěžním utkání kadetů Oblastního přeboru Moravypřivítají TJ Sokol Mariánské Hory. Bude to definitivně poslednízápas na domácím hřišti před rekonstrukcí Stadionu mládeže, takpřijďte hráče povzbudit.