Kadeti: RC JIMI Vyškov – RC Zlín 57:0 (30:0).

Kadeti se proti favoritovi neprosadili.

Opět ve slepené sestavě odjeli kadeti RC Zlín na hřiště průběžněprvního celku Oblastního přeboru Moravy do Vyškova. K utkání bylopřipraveno 14 hráčů RC Zlín, domácí trenéři nám tedy jednoho svéhohráče zapůjčili, aby se mohlo hrát v plném počtu.

Hned v jedné z prvních akcí utkání se prosadil náškapitán Jarda Doležel svým kolmým průnikem mezi pěti hráči soupeře,ale před vyškovským zadákem již zpomalil, začal běžet šikmo ahlavně nenahrál svému spoluhráči v podpoře HonzoviNavrátilovi, takže akce skončila neúspěšně.

Pak začal Vyškov postupně využívat našich chyb. První pětku jsmedostali v 6.minutě přes naši pravou stranu - 5:0. Naši klucise ale snažili, zavčasu tentokrát skládali rozbíhající se hráčesoupeře a dlouho mu vzdorovali. Vyškov navýšil vedení na 8:0v 11´ z TK za hraní rukou v rucku. Po mlýnu na 5mVyškováci pokládají pětku pro změnu po levé straně 15:0.

Další z mnoha chyb vytvořili Zlíňáci špatným odkopem dohřiště, z něhož Vyškov podniká protiútok a pokládá znova polevé straně 20:0. Naši kadeti však zkouší i několik útoků, alenezkušení hráči v útoku trochu zmatkují, přihrávají si vestoje a pod tlakem soupeře ztrácí míče. Ze dvou těchto podobnýchsituací dostáváme dvě pětky a poločas končí 30:0.

Ve druhém poločase dostáváme zbytečné pětky po špatnýchindividuálních řešeních - skákající míč v brankovišti (ale ive hřišti) musí hráč zalehnout a ne se snažit fotbalově odkopnout –a minout. Ragby hrajeme se šiškou a ta má nevyzpytatelnéodskoky!

Vyškov ovšem předvedl svou souhru a dává nám pětky rojem poněkolika fázích i útokem s dobrou podporou. Nakonec se tedyskóre vyšplhalo až na pro nás nelichotivých 57:0.

I přes porážku tentokrát kluci bojovali a zápas nevypustili.Dobře zahráli Ovčář, Jakeš, ještě stále nováček Klempa a svéodvedli i nachlazení Trubelík, Doležel a Stein. Ostatním samozřejměpatří také dík.

Škoda jen, že jsme proti favoritovi znova nebodovali. Popodzimní části jsme na poslední čtvrté příčce a nevybojovali jsmesi postup na celostátní turnaj v Říčanech.