Archiv článků

Kadeti: RC Havířov - RC Zlín 10:10 (7:10).

Opět remíza s týmem Havířova!

Pouze ve čtrnácti hráčích odjeli v sobotu 8.5.2010 kadetiRC Zlín na půdu svého největšího soupeře do Havířova. K řaděnedoléčených zranění přibyly omluvy z osobních důvodů a jednazdravotní indispozice zřejmě virového původu.

Přesto jsme si věřili a chtěli v Havířově vyhrát. Hráčůmjsme zdůrazňovali především nutnost aktivní obrany, tedy včasnéhopřistupování k soupeři, jakmile se dostane k míči apokrytí křídelních prostor při očekávaných překopech.

Po vyrovnaném začátku se havířovským v 10´ přece jenpodařilo naše hráče „nachytat na švestkách“ překopem za útok nakřídlo. I když jsme u míče byli dřív, nepodařilo se jej zpracovat,a tak se ho zmocnil domácí zadák a položil pod háčko. Po úspěšnémkopu po pětce 7:0.

Za dvě minuty se však při mlýnu předčasně odvázal jedenz domácích hráčů, za což rozhodčí nařídil trestný kop.Vzdálenost i úhel byl přijatelný a Jan Smiřickýkopem snížil na 7:3.

Ve 22´ měl Havířov mlýn 5m před svým brankovištěm, míč vyhrál,ale včasným presingem přinutili kadeti RC Zlín soupeře ke ztrátěmíče a Radek Hašpica položil pětku pod „klacky“.Smířa se znova nemýlil při kopu po pětce, a takotáčíme na 7:10.

Ve druhém poločase se však naši hráči téměř nedostali ze svépoloviny, vyjma několika breakových situací. Bylo vidět, že jimdocházeli síly. Z toho pramenily nepříjemné chyby, ale inesmyslné ofsajdové prohřešky zkušených hráčů při zapojení se dohry před míčem při překopu zadáka.

Po jednom takovém ofsajdu ještě havířovský kopáčz trestného kopu ve 22´ branku minul, ale v 27´ užvyrovnal z TK na 10:10.

Závěrečnému tlaku se Zlíňáci ubránili a naopak při útoku vposlední akci utkání skončilo naše křídlo MartinKolek v autu.

Utkání s přehledem odpískal rozhodčí Dalibor Čech.

Body ZL: Hašpica 5 (P), Smiřický 5(TK+KPP).

Sestava RC Zlín:

1 Trubelík, 2 Mrlík, 3 Kocháň, 4 Lefner, 5 Jakeš, 6 Holba, 8Havlík, 9 Adamec, 10 Smiřický, 11 Kolek, 12 Hašpica, 13 Klempa, 14Javořík, 15 Doležel.

 

V sobotu 15.5.2010 v 11hod. hrají kadeti dalšísoutěžní utkání Oblastního přeboru Moravy v Ostravě proti TJSokol Mariánské Hory. Tento náš příští soupeř překvapivěneodcestoval k utkání do Vyškova pro nedostatečný počethráčů.

 

Daniel Chytil, Jiří Javořík - trenéři kadetů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace