Archiv článků

Kadeti odehráli utkání ve Vídni

Na závěr sezóny kadeti a mladší žáci absolvovali krátkýzahraniční zájezd do Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Ragbyová morálka kadetů ke konci sezóny upadala a tomu bohuželodpovídal i zájem hráčů o zahraniční zájezd. Ten jsme připravilihráčům jako zpestření stereotypu utkání se stále stejnými soupeři,ale naše snaha se nesetkala s kladným ohlasem. Nepostavilibychom ani vlastní tým (nutno zmínit, že i díky několika zraněním),a tak nás naštěstí posílili hráči Bystrce. Na zájezd takv pátek 11.6.2010 vyrazilo celkem 18 kadetů, resp. hráčůhrajících v této sezóně za kadety, protože mezi nimi jsou istarší žáci. Ke hře bylo po zdravotní stránce připraveno jen 17hochů (11 ze Zlína a 6 z Bystrce).

Ještě před zájezdem jsme se dozvěděli, že není možné odehrátdohodnuté utkání v Ostřihomi, z důvodu podmáčeného hřištěmístního klubu v důsledku rozvodněného Dunaje.

Na programu tak zůstalo jen utkání ve Vídni s posílenýmtýmem našeho hostitele.

Vienna International School - RC Zlín 71:0(40:0).

Soupeř nás přehrával od samého začátku souhrou svých hráčů apředevším rychlostí a chytrostí. Brzy využil našeho špatnéhopostavení křídel a zadáka a překopy do volných prostorů násdostával pod tlak. I když jsem na toto upozorňoval hráče předzápasem i opakovaně v jeho průběhu, nebyli naši hráči schopníse s herním systémem soupeře vypořádat. Naše nadějné ofenzivnípasáže hry bohužel zůstaly nevyužity, a tak jsme prohrális nulou.

Po utkání jsem zjistil od vídeňských trenérů, že jejich tým jekostrou rakouské reprezentace U17 a byl také doplněn několikadůraznými hráči klubu Donau Wien.

Po tomto utkání a občerstvení od pořadatele jsme se přesunulik ubytování do Štúrova. V sobotu ráno jsme absolvovalikrátkou prohlídku katedrály v Ostřihomi a odpoledne jsmestrávili na termálním koupališti Vadaš ve Štůrově, což bylovzhledem k tropickému počasí velmi příjemné.

Do konce školního roku stále probíhají tréninky kadetů, ales předstihem přeji všem hráčům hezké prázdniny a načerpánínových sil také do nové sezóny ragby. Ta bude zahájena klubovýmsoustředěním všech mládežnických kategorií na Jelenovské ve dnech24. – 28.srpna 2010.

Daniel Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace