Archiv článků

Kadeti: Havířov - Zlín 12:10 (7:10).

Utkání kadetů rozhodl soupeřův úspěšný kop po pětce.

K zápasu do Havířova odjelo pouze 16 hráčů RC Zlín. Důvodyneúčasti některých hráčů byly různé od zranění a nemocí, přesrodinné oslavy až k zaspání… To bohužel oslabilo tým předdůležitým utkáním s vyrovnaným soupeřem.

Utkání v deštivém počasí začalo náporem domácích, kterývyústil v 10´ pětkou po našem vlastním prohraném mlýnu 5m přednaším brankovištěm. Škoda takových chyb pramenícíchz nedostatečné koncentrace na hru. Kop po pětce havířovskýkopáč proměnil – 7:0.

Naši hráči postupně vyrovnali hru a měli jsme i několik slibnýchútoků. Útočníci si však přihrávají ve stoje nebo běží šikmo a téměřnepřekonají čáru zisku. Takový útok proto soupeř většinou dobřeubrání. Jedním z hráčů, který umí chodit kolmo dopředu jeprůrazný Radek Holba, ale hodně sóluje nebo ztrácí míč vypadnutímz ruky. Tentokrát se aspoň snažil několikrát nahrát, alebohužel naslepo, takže míč často končil na zemi. Přece jen všakv 16´ potáhl po našem trestném kopu na soupeřově polovině akciaž do 22m, přihrál a útok zakončil Jarda Doležel položením pětkypod háčko. Z výhodného úhlu ale Jarda neproměnil kop po pětce– 7:5.

Podobnou akci předvedli Zlíňáci i v poslední 30.minutě1.poločasu. Tentokrát po TK na 10metrovce prošel přes několiksoupeřů René Havlík, při jeho složení naši hráči dobře vyčistilimíč ve skrumážích a ze 4.fáze položil pětku Roman Zámečník. Úhelpro KPP nebyl tak výhodný a Dominik Lefner bránu netrefil –7:10.

Ve druhém poločase nás Havířov opět zatlačil na naši polovinu av 9´ nám bohužel pokládá pětku zase kolem mlýna, i kdyžtrenéři na to hráče opakovaně upozorňovali. Kop po pětce neproměněn– 12:10. Této pětce předcházelo několik našich přihrávek aneúspěšných pokusů o vynesení míče z hranice brankoviště anakonec vlastní zaklepnutí míče. V takové situaci je mnohemefektivnější odkop do autu, ale kopy ze hry pod tlakem soupeředělají většině hochů problémy. Navíc se při této snaze vynést míčzranil René Havlík a v dalším průběhu hodně chyběl.

Ve zbývajícím čase se nám už nepovedlo s výsledkem nicudělat, a tak jsme prohráli o pouhé 2 body. O to víc mrzíneproměněný kop po pětce přímo naproti brance.

V družstvu kadetů RC Zlín nastoupili tři starší žáci, jedenúplný debutant, ale po vleklých zdravotních potížích se znovav týmu objevil Honza Navrátil, tak doufejme, že už budestabilně nastupovat.

Sestava vypadala takto:

1 Mrlík, 2  Hubáček, 3 Jakeš, 4 Lefner, 5 Navrátil, 6Zámečník, 7 Kocháň, 8 Holba, 9 Adamec, 10 Hašpica, 11 Fila, 12Havlík, 13 Klempa, 14 Ovčář, 15 Doležel.

Střídali: Kolek

Pětky: 2:2

Body ZL: Doležel, Zámečník po 5 (P).

Příští utkání přivítáme na svém hřišti v sobotu 17.10.2009v 11 hodin kadety TJ Sokol Mariánské Hory.

 

Daniel Chytil, Jiří Javořík - trenéři kadetů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace