Archiv článků

Junioři ukončili podzimní část v Říčanech

Junioři odehráli v sobotu 19.11.2011 poslední podzimníkolo Celostátní ligy juniorů na hřišti RC Mountfield Říčany.

Výkop tohoto zápasu jsme s funkcionáři Říčan dohodli už na10,30, abychom následně mohli na Tatře Smíchov navštívit utkáníreprezentace ČR proti Nizozemsku v kvalifikačním cyklu MEDivize 1B.

I přes velmi brzký odjezd k utkání (zlínská skupinaminibusem, brněnská vlakem), čítal náš tým  slušný počet 20hráčů (10 ze Zlína, 6 z Bystrce a 4 z Dragonu).

RC Mountfield Říčany - RC Zlín 31:0 (26:0).

V úvodu utkání naši hráči působili velmi ospale, jako bypřece jen ranní vstávání mělo dopad na náš výkon. Dá se říct, žejsme se „neprobudili“ minimálně první poločas.

Už v 5´ vyrobili naši hráči první hrubku, kdyžz našeho vyhraného autu nezachytila útoková spojka ne úplněideální přihrávku, která mu spadla pod nohy a důrazný hráč Říčan pomíči skočil a dosáhl pětky. V 9´ rozehrály Říčany v naší22m míč ze skrumáže na útok, sami si velmi nepřesně přihráli, takžev nouzi nakopl z voleje jeden z hráčů míč dopředu.Ten prošel mezi našimi hráči do brankoviště, kde si jej autornákopu sám doběhl a přiklepl – i s kopem po pětce 12:0. Pakjsme hru aspoň trochu vyrovnali, když jsme dokázali ubránit útokysoupeře. Především David Kolařík předváděl skvělé vzorové skládky.V ofenzivní činnosti však byla naše hra nevýrazná bez nápadu amomentu překvapení, na křídla se míč nedostal prakticky vůbec. Ve24´ však propadáme i v obraně, když se nedostatečně posouvámea nepokrýváme tak útočící hráče Říčan. Především součinnost hráčůsměřujících (klouzajících) od středu k autu byla nedostatečná a nakřídle tak vzniklo přečíslení zakončené pětkou. V 28´dostáváme útokem další pětku s konverzí. Z naší stranyvelmi pasivní poločas končí 26:0.

Druhá půle již byla lepší, co se týče nasazení, ale bohužel sev ní naši hráči dopustili 3x vysoké nebezpečné skládky,z nichž dvě byly rozhodčím po právu potrestány žlutou kartou(ve 41´ Holba a v 58´ Luka). V 63´ dostáváme pětku rojempo naší neúspěšné skládce. Naše útočné snahy jsme do brankovištěnedotáhli, v několika případech „díky“ svým špatným finálnímpřihrávkám. Druhý poločas jsme tedy prohráli 5:0, celkově 31:0.

V následné dodatkové soutěži kopáčů jsme prohráli 7:4.

Rozhodčí Jiří Livers.

Sestava RC Zlín:

1 Černohorský (Bys), 2 Hubáček, 3 Ullmann (Bys), 4Trubelík, 5 Kocháň, 6 Holba, 7 Movsisyan (Bys), 8 Luka (Dra), 9Ždárek (Dra), 10 Skoupý (Dra), 11 Končák, 12 Halada  (Bys), 13Minárik, 14 Kolařík, 15 Navrátil.

Střídali: Zemanovič, Lizanec, Streigel(Bys), Bielik (Bys), Veverka (Dra).

Další utkání CPJ:    Vyškov - Havířov bylo odloženo nažádost Vyškova.

Všechny dosavadní výsledky a tabulka CLJ - viz web Havířovazde.

Po utkání jsme se tedy přesunuli ke zhlédnutíreprezentačního souboje ČR – Nizozemsko, které po urputném bojiskončilo výhrou našich 22:10.

Nyní nastává juniorům herní přestávka, takže chci poděkovat všemhráčům tohoto společenství za účast ve všech utkáních podzimu,bojovnost a chuť hrát. Už se těším na jarní část, proto přejihráčům pevné zdraví a co nejvíc elánu do nepříliš oblíbené zimnípřípravy nutné pro další ragbyové boje.

Dan Chytil, trenér juniorů RC Zlín

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace