Archiv článků

Junioři prohráli domácí utkání s Havířovem

V neděli 29.4.2012 nedotáhli junioři RC Zlín výborněrozehrané utkání s Havířovem do vítězného konce.

K utkání se sešla silná sestava 23 hráčů (14 ze Zlína, 4z Dragonu a 5 z Bystrce).

RC Zlín – RC Rental.cz Havířov 15:19 (10:0).

Utkání jsme začali náporem a zatlačili Havířov do jejich 22m.Již v 6´ se po trestném kopu prosadil obrovský TomášLuka a položil pětku – 5:0. Jan Smiřickýbohužel neproměnil kop po pětce. V ofenzivní hře Zlínpokračoval především rojovou hrou, kterou si hráči obstojněorganizovali a drželi míč stále ve hře. Po jedné z těchtoskrumáží dostal přihrávku opět Luka, odrazil soupeře před sebou,ale přitom jej v pohybu vpřed také pošlapal, za což uviděl užv 10´ hned přísnou červenou kartu.

Tím se samozřejmě náš nápor otupil, ale i tak měl Zlín více zehry. V 17´ rozvinul akci celý náš útok z vlastní polovinya po pěkně načasovaných přihrávkách dotáhl akci k položeníAdam Burian – 10:0. Smířa anitentokrát neskóroval z KPP.

I ve čtrnácti si udržoval Zlín převahu a měl míč pod kontrolou.V několika slušně rozběhnutých akcích však měla následovatpřihrávka namísto individuálního řešení a hráči měli přenést hru doméně pokrytých křídelních prostor. Naopak již zbytečná mi přišlapřihrávka po slalomu Honzy Navrátila, který se -z mého pohledu ze střídačky - dostal až za obranu a snad měljiž dotáhnout akci do brankoviště. Jeho přihrávka pak nebylapřesná. Ovšem na rozhodnutí mají hráči desetiny vteřiny a stejnásituace z pohledu hráče vypadá zcela odlišně.

V první pětatřicetiminutovce jsme tak už svou převahunevyčíslili bodově ani Havířov neproměnil dva trestné kopy na bránuz docela výhodných pozic a poločas skončil 10:0.

Ve druhém poločase se pak Havířov evidentně zlepšil a v 42´nám po sérii trestných kopů útokem pokládá svou první pětku ikonverzí – 10:7.

Zlín však stále hraje vcelku pohlednou hru, kdy si hráči uhrajísvé míče ve skrumážích a postupují dopředu. Svým tlakem sedostáváme dokonce až do brankoviště soupeře, ale míč se nepodařilopoložit na zem…

V 52´ pak znova po několika fázích rozehrává Zlín míč naútok a svou druhou pětku pokládá Adam Burian. AniJirka Skoupý ale neproměňuje kop po pětce –15:7.

Avšak hned po dvou minutách špatně pokrýváme soupeřův útok aHavířov znova pokládá - i s konverzí 15:14.

To Havířov velmi povzbudilo. Hráči Zlína se sice snažili inadále útočit, avšak stále více individuálně a kupili technickéchyby. Navíc soupeř obětavě bránil.

V 64´ přišla rozhodující akce utkání. Při útoku uprostředhřiště přenesl hru Havířov chytře kopem na křídlo, kde byli jehohráči v přečíslení. Zlíňáci se ještě snažili akci zastavit,ale po několika skládkách přece jen Havířov pokládá pětku – bez KPP15:19.

Ve zbývajícím čase už Zlín položit nedokázal.

Utkání tak vyhrál tým, který v neděli nebyllepší, ale na to se historie neptá. Hráči RC Zlín měli přetavitsvou převahu v prvním poločase ve větší bodový náskok. Zřejměpak už docházely i síly při hře ve čtrnácti téměř podobu celého utkání.

Za předvedený výkon si však hráči RC Zlín určitězaslouží uznání.

V následné dodatkové soutěži kopáčů jsme také prohráli4:7.