Junioři odehráli své poslední utkání

Poslední kolo základní části Celostátní ligy juniorůodehráli junioři RC Zlín v Brně – Bystrci.

Tým juniorů hrající pod hlavičkou RC Zlín byl v této sezóněposkládán ze tří klubů Zlín, Bystrc a Dragon. V každém kole sek utkání sešla vždy jiná sestava podle toho, zda byli činebyli k dispozici hráči nastupující již za mužev Bystrci, na Dragonu a konečně i ve Zlíně.

Již dopředu bylo tedy mezi kluby dohodnuto, že poslední domácíutkání odehrají junioři RC Zlín v Bystrci. K utkání setentokrát sešlo 21 hráčů (9 ze Zlína, 8 z Bystrce a 4z Dragonu).

RC Zlín – RC Mountfield Říčany 15:52 (5:31).

Do utkání šli naši borci s odhodláním si hlavně dobřezahrát a užít si poslední základní kolo soutěže (do play-off jsmenepostoupili) proti favorizovaným Říčanům. Už ve druhé minutě jsmepředvedli zajímavou akci, když útoková spojkaHalada odkopával z vlastní 22m a jeho překopzpracoval na křídle Bastl, který se dostal dopěkného úniku. Byl však zastaven cca na 22m soupeře. V 6´ jsmenaopak vinou špatné skládky neuhlídali útok Říčan po křídle adostali pětku. V 9´ si pak z druhé vlny naběhl do útokuHolba, který položil naši první pětku – 5:5.V 15´ však pokládá zase soupeř po našem špatném „přebírání“hráčů v obraně.

Do poločasu přidávají Říčany ještě další tři pětky - napřednestačíme reagovat po několika skrumážích na rychlé zformováníhráčů Říčan a rozehrání na uvolněnou opačnou stranu, pak při našemútoku si zbytečně naše křídlo Bastl nechalovytrhnout míč z ruky a následný únik skončil položením anakonec opět pětka přes útok… Poločas končí 5:31.

Po pěti minutách druhého poločasu, tedy ve 40´ snižuje pětkouopět Holba – 10:31. Ale ve 48´ ztrácíme na zemisvůj míč a soupeř toho hned využívá k položení – 10:38.V 52´ naši junioři rozvíjí útok, ale RadekHolba trochu naivně nahrává v kontaktu míč, kterývypichuje soupeř a pokládá – 10:45. V 58´ se po rucku apřihrávce do útočné linie prosazuje naše důrazná tříčtvrtkaAdam Burian – 15:45. Ve 33´ však dostáváme dalšízcela zbytečnou pětku, když zadák Honza Navrátilnezachycuje překop do naší 22m, pak se snaží poskakující míčzpracovat, ale nedaří se to a dobíhající soupeř mu ho bere a dáváposlední pětku utkání – 15:52.

Poměr pětek 3:8. V utkání jsme neproměnili žádný kop popětce, ale dodatkovou soutěž kopáčů jsme vyhráli 4:2.

Rozhodčí Jiří Jíša.

Body RC Zlín: Holba 10(2P), A.Burian 5(P).

Sestava RC Zlín:

1 Ullmann (Bys), 2 Hubáček, 3 Jalč (Bys), 4 Minárik, 5Elzner (Bys), 6 Holba, 7 M.Burian (Bys), 8 Černohorský © (Bys), 9Adamec, 10 Halada (Bys), 11 Bielik (Bys), 12 A.Burian (Dra), 13Němec (Bys), 14 Bastl (Dra), 15 Navrátil.

Střídali: Smiřický, Kocháň, Ždárek (Dra), Pektor,Polášek, Veverka (Dra).

Další utkání CPJ:    Havířov – Vyškov 20:8. Výsledky atabulka CLJ - viz web Havířova zde.

Tímto utkáním juniorům tedy skončila letošní patnáctkovásoutěž, ale přihlásili jsme mužstvo do turnajův sedmičkovém ragby, které proběhnou v červnu. Ojejich počtu a místech konání zatím není rozhodnuto.