Archiv článků

Junioři doma vyhráli

Ve třetím kole Celostátní ligy juniorů se v neděli25.9.2011 představili junioři RC Zlín konečně na domácím hřišti,přivítali RC Rental.cz Havířov.

Náš tým se sešel v poměrně slušném počtu 20 hráčů (16 zeZlína, 2 z Bystrce a 2 z Dragonu).

RC Zlín - RC Rental.cz Havířov 16:10 (8:5).

Utkání bylo dle očekávání velmi vyrovnané, oba týmy položily podvou pětkách a o vítězi tak rozhodly dva proměněné trestné kopynašeho mužstva.

Hned po výkopu se sice dostali naši borci pod tlak, ale několikafázím Havířova odolali. Naopak ve 3´ po odkopu z naší 22mvytvořili presink na soupeře, získali míč a přenesli hru na pravékřídlo, po němž unikl David Kolařík a položil svou první soutěžnípětku.

Po čtvrthodině vyrovnaného souboje jsme měli svůj mlýn 5m přednaším brankovištěm, míč jsme „vymleli“, ale důrazná mlýnovkasoupeře atakovala při rozehrání tu naši méně důraznou a po ziskumíče skočila do našeho brankoviště – 5:5.

Asi 4 minuty před poločasem jsme se usadili na havířovské 22m apo jednom z přestupků jsme dostali výhodu trestného kopu.Jirka Skoupý se při kopu na háčko nemýlil a získal tak pro RC Zlínpoločasové vedení 8:5.

V 6´ druhé poločasu jsme znova hráli v útočné poloviněa po faulu kolenem na Radka Holbu dostal havířovský hráč žlutoukartu a byl nařízen opět trestný kop. Z výhodné pozice protibrance skóroval zase Jirka Skoupý – 11:5.

Utkání však bylo stále vyrovnané, Havířov nic nevzdával a stálerozvíjel své útoky. Naši hráči však poměrně dobře skládali hnedv zárodku akcí a soupeře ubránili. Slibné útoky jsme alepodnikali i my, Honza Navrátil se dostal až do brankoviště, alemíči v dotyku se zemí zabránil soupeř. Z následného mlýna5m před brankovištěm jsme však přece jen položili pětku. Ve 13´ seo to přímo z vazače zasloužil „buldozer“ Radek Holba – 16:5.Bohužel kop po pětce Jirka z příznivého místa neproměnil.

Ve 20´ jsme pak inkasovali i my, když po autu a následném ruckupronikl do brankoviště havířovský vazač. Posledních 15 minut paknaši hoši museli čelit soustavnému tlaku soupeře, ale vše ubránilia už nic nevedlo ke změně skóre. RC Zlín vyhrál 16:10 a připsal sido tabulky první vítězství.

I následný rozstřel kopáčů na háčko byl vyrovnaný a muselarozhodnout náhlá smrt. Nakonec byl tím šťastnějším RC Zlín a zakopy v poměru 8:7 jsme tak získali další bonusový bod.

Proti výkonnostně vyrovnanému Havířovu zahráli hráči RC Zlínslušně v obraně. V ofenzivě jsme pak mohli řešit některéútoky kreativněji. Několik našich hráčů často míč „zazdí“, i kdyžby měli hledat možnost další přihrávky. Toto je závislé samozřejměna podpoře hráčů bez míče, která nám ještě vázne -> takové ragbypak není zcela kolektivní, ale spíš sólovou hrou několika jedinců.Také rychlé přenesení hry do volného prostoru přehozením několikahůře postavených spoluhráčů na toho lépe postaveného nám děláproblémy, přičemž podobné akce jsou ve hře nejkrásnější a vždypotěší diváky, trenéry i samotné aktéry. Děkuju však všem hráčůmvčetně těch, kteří se tentokrát do hry nedostali, za bojovnost,nasazení a chuť vyhrát!

Rozhodčí Vladimír Kohout.

Body RC Zlín: Skoupý (Dra) 6 (2x TK), Kolařík a Holba po5 (P).

Sestava RC Zlín:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Kocháň, 4 Smiřický, 5Minárik, 6 Doležel, 7 Jakeš, 8 Holba, 9 Adamec, 10 Skoupý (Dra), 11Szekely, 12 Končák, 13 Navrátil, 14 Kolařík, 15 Šafář(Dra).

Střídali: Elzner (Bys), Klempa, Ušák.

Do hry nezasáhli: Kostial, Pektor

Po utkání mnozí zlínští hráči využili krásného počasí a možnostiregenerace ve vyhřívaném bazénu v Lázních Kostelec.

Další utkání CLJ:        Říčany – Petrovice 62:8.

                                  Sparta – Vyškov 100:0 kontumačně, Vyškov se nedostavilk utkání.

 Výsledkový servis webu Havířova zde!!!

Další utkání odehrají junioři RC Zlín U19v neděli 2.10.2011 ve 10,30 hodin ve Vyškově.

Dan Chytil, trenér juniorů RC Zlín

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace